X

Skycoin Nedir?

Skycoin (SKY), yüksek bant genişliği ve yüksek işlem hızları ile hızlı ve güvenli bir kripto para birimidir.
10:24
30 Kasım 2020

Skycoin, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) eksikliklerine bir cevap olarak tasarlanan platformdur. Yapılan açıklamalara göre Skycoin platformu, devrim niteliğindeki Obelisk fikir birliği algoritması aracılığıyla merkezileştirme ve manipülasyondan muaf olarak tasarlandı.

Skycoin, neredeyse ücretsiz işlemlere, yakında uygulanacak olan mutlak mahremiyete, spekülasyona dayanmayan doğal varlık destekli değere ve Visa benzeri hızlara sahip bir para birimi olarak işlev görüyor

Skycoin (SKY) Nedir?

Skycoin (SKY), yüksek bant genişliği ve yüksek işlem hızları ile hızlı ve güvenli bir kripto para birimidir. Bununla birlikte Skycoin’in bir kripto para biriminden daha fazlası olduğu ifade ediliyor. Her biri merkezi web sistemiyle ilgili belirli bir sorunu ele alan ve Skycoin’in blok zinciri destekli web alanında bir çözüm sunan dört ana bileşene sahip:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Skywire: Skycoin’in net tarafsızlık çözümü olarak nitelendiriliyor ve özel web gezintisi hizmeti sunuyor. Bu merkezi olmayan İnternet kurulumu, mevcut İnternet’e gelişmiş bir alternatif olarak işlev görüyor.
  • Skyminer: Skywire için donanım ve erişim noktası olarak hizmet veriyor ve enerji tasarrufu sağlayan özel donanım sağlıyor.
  • Fiber: Madencilik ödüllerini ortadan kaldıran, açık, merkezi olmayan bir blok zinciri ağı olarak karşımıza çıkıyor.
  • Skysuite: Merkezi olmayan uygulamaların bir koleksiyonu olarak hizmet veriyor.

Öte yandan platformun açıklamalarına göre, dijital para biriminin asıl amacı, ekonomiyi yeniden icat etmekti, böylece kullanıcılar, merkezi güçlerin müdahalesi olmaksızın, bağımsız olarak eşler arası bir şekilde işlem yapma yetkisine sahip olabilirler. Skycoin, bu misyona şiddetle inanıyor. Bu nedenle Skycoin blok zinciri, yalnızca belirli bir kaç kullanıcıya değil, tüm kullanıcılara fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Skycoin Obelisk ile kullanıcıya merkezi olmayan ve demokratik bir fikir birliği ağı sağlamak için PoW ve PoS tabanlı kripto paraların doğasında bulunan sorunları çözmeyi hedefliyor.

Bunlara ek olarak Skycoin Blockchain’i madencilik kullanmıyor, bu nedenle kullanıcı gücü, bugün Bitcoin’de olduğu gibi birkaç büyük madencilik havuzunda yoğunlaşamıyor. Dolayıaıyla kripto para oluşturmak belirli kullanıcılara ağ üzerinde orantısız bir kontrol sağlamıyor.

Ayrıca Skycoin arzının sabit olduğu ifade ediliyor. Skycoin işlemleri saniyeler içinde gerçekleşiyor ve ilemlerin güvenli bir şekilde yapıldığı belirtiliyor. Platform yaptığı açıklamalarda, Skycoin ile ağlar üzerinde kontrolü toplamak için politik bir araç olmaktan ziyade dijital mülk işlevi gören değişmez bir kripto para birimi yarattıklarını belirtiyor.

SKY Coin Yorum

SKY con’in özellikle uzun zamandır piyasada olmasının ve arkasında güçlü bir platform bulunmasının pozitif yorumlar almasını sağladığını görüyoruz. Yatırımcılar Skycoin’in güvenilir ve geleceği olan bir platform ve dolayısıyla kripto para olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte yatırımcıların daha çok 2018 yılı sonrasında ilgi göstermeye başladığı Sky coin ile ilgili fiyat görüşlerini daha net değerlendirebilmek için tarihsel rakamlara ve güncel verilere göz atmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,5082 dolardan işlem gören Skycoin, CoinMarketCap verilerine göre 9.551.560 USD piyasa hacmi ile piyasa değeri açısından 529. sırada yer alıyor. Ayrıca SKY coin BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0,00002723 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Skycoin (SKY) 3 Aralık 2017 tarihinde 53,83 dolar ile rekor seviyeyi görürken 13 MArt 2020 tarihinde 0,1978 dolar ile dip seviyeyi gördü. SKY Coin’in şu anda dolaşımda 19.000.000 adet bulunduğunu ve toplam rakamın 100.000.000 Skycoin’e ulaşacağını belirtmekte de  fayda var.

Skycoin Nasıl Alınır?

SKY coin, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı ile güvenilir bir şekilde satın alınabilir. 24 Mayıs 2018 tarihinde Binance’de listelenen Sky coin ile kullanıcılar SKY/BNB, SKY/BTC ve SKY/ETH işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar