X


Bitcoin Düşüşünü Nokta Atışıyla Bilen Analist, Tek Kripto Para Yatırımını Duyurdu

Peter Brandt'den önemli Bitcoin tahmini ve açıklaması.
13:11
30 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı bütün yatırımcıları paniğe sürükleyen bir şekilde düşüş yaşasa da bunun devamında toparlanmayı ve yeniden yükselişe geçmeyi başardı. %20 düşüp bir anda %15 yükselişe geçen BTC, aslında daha önce buna dair sinyaller vermişti. Bu sinyallerden birisi ile yatırımcıları uyaran ünlü analist Peter Brandt, şimdi ise BTC’ye ne kadar güvendiğini gösteren bir açıklamada bulundu.

Peter Brandt’ın En Büyük Yatırımı: Bitcoin

Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin’in oransal açıdan kendi yatırımlarının en büyük payına sahip olduğunu vurguladı. Analist bir başka ünlü isim Real Vision Group CEO’su Raoul Pal kadar büyük bir BTC yatırımı yapmadığını belirtse de en çok BTC’ye güvendiğini vurguladı. Raoul Pal, bütün likit varlıkları ile Bitcoin yatırımı yaptığını vurgulamıştı.

Brandt, Bitcoin’e bu kadar büyük bir “bağlılık” göstermediğini ancak yine de yatırımının büyük kısmını Bitcoin’in oluşturduğunu ifade etti. Peter Brandt gibi önemli analistlerin de şu an tamamen Bitcoin yatırımı yaptıklarını vurgulaması, kesinlikle oldukça büyük bir işaret. Tecrübeli isim 2017 ve 2019 yıllarındaki boğa koşusunu nokta atışı ile tahmin etmişti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ünlü Analist Tahminlerinde Yanılmıyor

Eylül ayında herkes yükseliş beklerken Peter Brandt sert düşüşe işaret edip bütün kripto para yatırımını ABD dolarına çevirdiğini duyurmuştu. Gerçekten de Eylül ayında kripto para sektöründe tam bir kıyım yaşandı ve Bitcoin de dahil neredeyse bütün kripto paralar %10 ve üzerinde düşüş yaşadı.

bitcoin

DeFi projeleri ise Eylül ayında en sert darbe alanlardan oldu ve %50 üzerinde düşüşler görüldü. Brandt şimdi varlıklarının büyük kısmı ile Bitcoin aldığını açıklayarak aslında boğa sezonunun tam hız devam ettiğini vurgulamış oldu. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta sert düşüş yaşasa da şu an neredeyse bütün analistler yükselişe odaklanmış durumda.

Bitcoin Fiyatı İçin Hedef Ne?

BTC/USD işlem çifti için nihai hedefin ise 20.000 dolar olduğu biliniyor. Bu direnç noktasının kırılması, Bitcoin fiyatının daha önce görülmeyen ve test edilmeyen seviyelere kadar yükselmesini sağlayacaktır. Bitcoin eğer 2017 yılındakine benzer bir yükseliş elde ederse fiyatın 10x ve üzerinde artış elde etmesi mümkün olabilir.

Tabii ki böyle bir yükseliş için piyasadaki her şeyin BTC lehine ilerlemesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar