X

IoTeX Coin Nasıl Alınır?

IOTX Coin nedir ve nasıl alınır?
10:20
29 Kasım 2020

IoTeX (IOTX), insanların ve makinelerin “garanti altına alınmış bir güven” ortamında etkileşimde bulunabilecekleri bir ekosistemdir. 2017 yılında açık kaynaklı olarak hayata geçirilen bu kripto para ve blockchain projesi, kısa sürede önemli başarılar kat etti ve hala da bu doğrultuda yoluna devam ediyor.

Ekosistem içerisinde insanlarla Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı cihazların güvenli, gizli ve özgür irade ile etkileşime girebilmeleri hedefleniyor. 30’dan fazla araştırmacı ve bilim adamı tarafından desteklenen bu projenin blockchain, güvenli donanımlar ve akıllı kontrat tabanlı gizliliği bir araya getirdiği vurgulanmakta.

Peki IOTEX Coin tam olarak nasıl çalışıyor?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

IoTeX (IOTX) Nedir?

IoTeX Coin toplam piyasa değerine göre en büyük 123. kripto para birimi ve maksimum arzı 10.000.000.000 olmasına rağmen dolaşımda 9.644.304.442 IOTX bulunuyor. Söz konusu IoT odaklı ağda kullanılan tek kripto para birimi IOTX Coin olarak biliniyor. Yani kullanıcılar ağda herhangi bir işlem yapmak için IOTX Coin’e ihtiyaç duymakta ve bu model devamlı olarak gerçek hacim oluşmasını sağlamakta.

IOTX, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden USDT işlem çifti ile alınabilmekte

IOTX Coin Nereden Alınır?

IOTX Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • IOTX Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna IOTX yazın ve altta açılan IOTX /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “IOTX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek IOTX Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar