X


Bu Analist Bitcoin (BTC) Düşüşünü Önceden Bilmişti: İşte Yeni Tahmini

Bitcoin fiyatı yeniden mi düşecek?
08:56
29 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu haftanın başlarında çok sert bir şekilde çakılmış ve 19.600 dolar seviyelerinden 16.300 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Yaklaşık olarak %20 oranındaki bu düşüş, altcoinlere ise inanılmaz bir darbe indirdi ve birçok altcoin %50 civarında düşüş yaşadı.

BTC Çakıldı, Altcoinler de Dibi Gördü

Top 10 içerisindeki altcoinlerden olan XRP, Ethereum ve Litecoin ise yine %20 civarlarında düşüşler ile kalabilmeyi başardı. Bu düşüşü birçok kişi tahmin etmemiş olmasa da tanınan bir analist hem düşüşü hem de 2018 yılındaki yükseliş rallisini başarılı bir şekilde tahmin ederek bütün dikkati üzerine çekti.

bitcoin

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para analisti Benjamin Bluntz, bu seferki tahmininde ise Bitcoin’i bekleyen bir önemli düşüş daha olduğunu belirtti. Analist Bitcoin boğa koşusunda bunun gibi düşüşlerin normal olduğunu vurgulayarak, BTC’nin daha ileriye gidebilmesi için bu tarz düzeltmelerin yaşanmasının elzem olduğunu da vurguladı.

Bitcoin Yeniden Yükselip Düşecek

Benjamin Bluntz’a göre “ölü kedi sıçraması” yapan BTC, 19.000 dolara yaklaştıktan sonra yeniden bir düşüş yaşayacak. Bu seferki düşüş Bitcoin fiyatını 15.000 dolara kadar çekebilir gibi gözüküyor. Analist Twitter üzerinden paylaştığı grafiğinde de Elliot Dalga formasyonunu kullanarak 15.000 dolar hedefine işaret etti.

“Yeniden short pozisyon açmadan” önce 18.000 dolar seviyesinin üstüne çıkışı beklediğini ifade eden analist, düşüşe garanti gözüyle bakıyor. Analist 2018 yılının ortalarında yine Elliot Dalga formasyonunu kullanarak Bitcoin fiyatının 3.200 dolara kadar düşeceğini tahmin etmişti. BTC ise bu tahminden birkaç ay sonra 3.150 doları görerek kendisini bir kere daha haklı çıkardı.

BTC Fiyatı İçin Hedef Ne?

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 17.825 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %4 artış yakaladı. Bu gidişata bakılırsa BTC fiyatının yeniden 19.000 doların üstüne ve yakınlarına yükselmesi çok uzun sürmeyecek ve belki bugün belki de yeni hafta ile bu beklenti gerçekleşebilir.

Ancak analistin tahmini gerçekleşirse tepeden alım yapan yatırımcılar yine paniğe kapılarak satış yapabilir ve BTC asıl yükselişine geçmeden önce bir kere daha zarar edebilir. Ancak 2017 yılına bakıldığında da Bitcoin fiyatının bir noktadan sonra asla geri yükselmediği ve devamlı olarak düşerek 3.000 dolara kadar gerilediği de biliniyor. Bu durum, yatırımcıların aldığı riski arttırmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar