SingularityNET Coin Nedir?

Özet

  • SingularityNET Coin, SingularityNET  platformunun yerel kripto para birimidir.
13:20
28 Kasım 2020

SingularityNET Coin, Yapay Zeka (AI) geliştiricileri ve robotik bilim adamlarını bir araya getiren bir ekiple Blockchain aracılığıyla erişilebilir hale getirilen AI hizmetleri için bir piyasa yeri olarak hizmet vermek üzere geliştirilen SingularityNET platformunun yerel kripto para birimidir. Bireysel algoritmalardan ve bağımsız yapay zeka uygulamalarından makine öğrenimine veya model eğitimine kadar bu hizmetler, çeşitli topluluklar arasında yapay zeka talebini karşılamak için sunuluyor.

SingularityNET ekibinin uzun vadeli hedefleri arasında, OpenCog Foundation’daki kaynakları kullanarak birbirleriyle etkileşime girecek ve insanların merkezi olmayan bir ağ üzerinden geniş ölçekte yapay zeka hizmetleri oluşturmalarına, paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına yardımcı olacak bir AI Aracıları ekosistemi oluşturmak yer alıyor.

SingularityNET (AGI) Nedir?

SingularityNET (AGI), herkesin geniş ölçekte AI hizmetleri oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan bir platformdur. Platform sayesinde kullanıcılar, hizmet sağlayıcılardan oluşan bir topluluk tarafından oluşturulan ve sürekli büyüyen yapay zeka algoritmaları kitaplığından arama yapabiliyor, bunları deneyebiliyor ve aralarından seçim yapabiliyor. Ayrıca kullanıcılar yapay zeka hizmetlerini kendi uygulamalarına entegre edebiliyor.

Bunlara ek olarak kullanıcılar SingularityNET aracılığıyla daha fazla satın almaya karar vermeden önce piyasada bulunan herhangi bir AI hizmetini ücretsiz olarak test edebiliyor. Bununla birlikte platform kullanıcıları geliştiricilerin algoritmalarını ve yapay zeka hizmetlerinin tasarımını iyileştirmelerine yardımcı olmak için derecelendirmeler ve incelemeler bırakabiliyor.

Yapılan açıklamalara göre platform kullanıcılarına 6 önemli avantaj sunuyor:

  • Erişim: Yapay zeka aracıları, daha önce özel olan veri kümelerinden yararlanabilir, bunları büyük veri amaçları için yapılandırabilir ve bunlardan para kazanabilir.
  • Kesinlik: Kullanıcılar, önemli ölçüde daha yüksek karmaşıklıklara sahip bilgi kümelerini çözümleyebilir.
  • Verimlilik: İşbirliğine dayalı yapay zekalar tüm organizasyonlardan daha iyi performans gösterebilir.
  • Ortaya çıkış: Yapay zeka araçlarının kombinasyonu, başka hiçbir platformun sağlayamayacağı acil zeka ve yeteneklerle sonuçlanıyor.
  • Hız: Bilgiler, rekabete göre maddi olarak daha hızlı işlenebilir.
  • Yaratıcılık: Yapay zekalar, dinamik olarak yeni işlevler oluşturmak için yeni veri kümelerinden ve yeteneklerden yararlanabilir.

Bunların yanı sıra platformun kendi kripto para birimi olan AGI coin, stake edilebilir bir token. Dolayısıyla kullanıcılar bir yandan AGI stake ederken bir yandan da platformun yönetimi hakkında söz sahibi olarak ödül kazanabiliyor.

AGI Coin Yorum

AGI Coin staking’i yapılabilir bir kripto para birimi olduğu için özellikle dikkat çekiyor gibi görünüyor. Son zamanlarda staking işleminin popülaritesinin artması ile satking yapılabilen coin’lerin de daha çok tercih edilmeye başladığı düşünülüyor.

Öte yandan yatırımcılar AGI coin ile ilgili karmaşık düşünceler sahipler gibi görünüyor. Bazı yatırımcılar yakın zamanda AGI coin’in artışa geçeceğine inanırken bazı yatırımcılar yatırım yapılmaması gereken bir coin olarak değerlendiriyor.

Yatırımcıların yorumları, SingularityNET (AGI) ile ilgili güncel ve tarihsel rakamlara bakılarak daha net anlaşılabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0519 dolar ile işlem gören SingularityNET Coin’in Bitcoin karşısında da 0,00000306 BTC ile işlem gördüğünü belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra 20 Ocak 2018 tarihinde 1,86 dolar ile rekor kıran SingularityNET Coin, 13 Mart 2020 tarihinde de 0,0074 dolar ile dip seviyeyi gördü.

CoinMarketCap verilerine göre 44.307.276 USD işlem hacmi ile 161. sırada yer alan AGI Coin’in son 24 saatlik işlem hacminin de 232.332 USD olduğu görülüyor. Şu anda dolaşımda 852.718.523 adet AGI coin bulunuyor ve bu rakamın toplamda 1.000.000.000 AGI’ye ulaşması planlanıyor.

SingularityNET Coin Nasıl Alınır?

SingularityNET Coin, Binance borsası aracılığı ile satın alınabilir. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in 5 Haziran 2018 tarihinde AGI token’ı listelediği görülüyor.

Bunlara ek olarak Binance kullanıcıları şu anda AGI/BNB, AGI/BTC ve AGI/ETH işlem çiftlerinde AGI token işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar