X


Kıyıma Rağmen Bu Kripto Para Hala Güçlü, Hala Artış Bekleniyor!

Analistler bu kripto para biriminin piyasadan bağımsız hareket ettiğini düşünüyor. 
10:10
28 Kasım 2020

Yearn.finance’ın YFI token’ı, şu anda tüm kripto para piyasasında gerçekleşen satışlara ve buna bağlı düşüşlere rağmen fiyatını 20.000 doların üzerinde tutuyor. YFI fiyatının oldukça iyi bir seviyede olduğunu düşünen analistlere göre YFI, son birkaç gün boyunca şaşırtıcı derecede güçlü grafikler çiziyor.

YFI Fiyatı

Lider kripto para birimi 19.500 dolar seviyesini test edip geri çekilmeye başladıkta sonra tüm kripto para piyasası gibi YFI da Bitcoin’i (BTC) takip etti ve 18.000 dolara kadar düştü. YFı fiyatı daha sonra iyi bir toparlanma sergiledi ve 25.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Şu anda son saatlerde yaşanan düşüşlerin etkisiyle 23.126 dolardan işlem görüyor olsa da YFI’nin iyi bir performansa sahip olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’e Karşı YFI

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca BTC’nin olumsuz fiyat hareketleri karşısında YFI’nin sergilediği güçlü performans, yatırımcıları DeFi token’ına yöneltmiş ve YFI’nin bir nevi düşen Bitcoin fiyatı karşısında koruma olmasını sağlamıştı. Tabii ki Bitcoin’in çok iyi bir performans sergiledi son 2 haftayı bu kanının dışında tutuyoruz.

Ancak son saatlerde sergilenen fiyat hareketleri yeniden yukarıdaki anlatının devreye girmiş olabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu durum sayesinde Ethereum ve kalan tüm kripto para piyasasında görülen deyim yerindeyse kıyıma göre DeFi token’larının güçlü kalmasını sağladı.

Bunlara ek olarak bazı analistler YFI’nin hala yükseliş için alanı olduğunu ve önümüzdeki günlerde çok daha yüksek seviyelerin görülebileceğini ifade ediyor. Analistlerin düşüncelerine göre boğaların eğilim üzerinde daha fazla kontrol kazanmaya başlamasıyla 30.000 doları aşan bir hareket görülebilir.

Başka Bir DeFi Rallisi Mi Başlıyor?

Yearn.finance’ın YFI token’ının teknik gücünün, yakın ürün sürümlerinin ve devam eden bir M&A çılgınlığının birleşiminin, piyasa genelindeki düşüş trendini engelleyebileceği ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha yüksek ralliye sahne olabileceği düşünülüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “UB” YFI fiyatı ile ilgili yaptığı yorumlarda DeFi token’ının yakın zamanda 32.000 dolara kadar yükselebileceğini dile getirdi.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre, Yearn.finance‘ın gelecekteki fiyat hareketi Bitcoin veya Ethereum’unkine çok fazla bağlı olmayabilir, ancak ilgili yükseliş trendlerinin devamı kesinlikle gücünü artıracak. Dolayısıyla bu noktada yine Bitcoin fiyat yükselişinin önemli olduğu ve boğaların kontrolde kalmasının önemi anlaşılmış oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar