X

Ripple’da Yönü Belirleyecek Seviye Bulundu: XRP’de Haftalık Kapanış Çok Önemli!

Analistlere göre Ripple’da önümüzdeki haftayı bu seviye belirleyecek.
08:30
28 Kasım 2020

Ripple, kripto para sektörünü engelleyebilecek yeni ABD düzenlemelerine ilişkin ortaya atılan iddiaların ardından bu hafta en kötü etkilenen kriptolar arasında yer aldı ve tek bir günde yüzde 33 gibi bir değer kaybı yaşadı.

Ripple Fiyatı

Popüler kripto para birimi bahsi geçen düşüşün öncesinde çok iyi bir fiyat performansı sergiliyordu ve hatta bu performans ile piyasa hacmi bakımından en iyi ilk kripto para birimi arasında da en iyi performansı sergileyen kripto para olmuştu. Ripple (XRP) çok kısa süre içinde fiyatını 0,78 dolara kadar çıkararak bir haftada %200’ün üzerinde artış performansı sergilemiş oldu.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,54 bandında işlem gören XRP her ne kadar ciddi bir gerileme yaşamış olsa da hala 10 gün önceki fiyatının oldukça üstüne seyrediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Ripple, PayPal tarafından kripto ödemeleri için kullanılan en iyi kripto paralardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sygnum Bank, bu yıl müşterileri için XRP ile ilgili hizmetlerini tanıttı ve bu da 2021’e kadar istikrarlı bir kullanıcı büyümesine işaret ediyor.

XRP Teknik Göstergeler

Analistlerin açıklamalarına göre teknik göstergeler değerlendirildiğinde XRP eğer haftalık mumu 0,50 doların üzerinde kapatırsa piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi için hala yükseliş sinyalleri alınıyor demektir. Bu noktada yatırımcıların öncelikle 0,70 ve sonrasında 0,90 dolarlık seviyeleri bekleyebileceği ifade ediliyor.

Öte yandan William Alligator göstergesi, XRP için orta ve uzun vadeli bir yükseliş görünümünü desteklerken XRP fiyatı 0,50 doların üzerinde işlem görüyor. Nitekim son zamanlardaki keskin fiyat düşüşleri, yatırımcılara XRP’de bir yatırım şansı daha vermiş olabilir.

Düşüş Sinyalleri ve Satın Alma Fırsatı

Günlük zaman diliminde Göreceli Güç Endeksi’nden (RSI) alınan sinyallere göre XRP’nin son gerilemesi, sağlıklı bir piyasa için gereken düzeltmeye işaret ediyor. Ayrıca aynı endekse göre piyasada biraz daha geri çekilme olabileceği düşünülüyor.

Eğer XRP fiyatı haftalık mumu 0,50 doların altında kapatırsa 0,35 dolara kadar yeni bir geri çekilme başlayabilir ve analistlere göre bu da yatırımcılar için çok iyi bir satın alma fırsatı olabilir.

Bunlara ek olarak Santiment’in on-chain veri analizi, XRP’nin yeni günlük adreslerinde bir artış olduğunu gösteriyor. Bu veriye göre piyasaya yeni giren yatırımcılar XRP satın alıyor. XRP ağında tek bir günde işlem gören benzersiz adreslerin sayısı bu hafta 24.408’e ulaştı ve bu yılın Mayıs ayından bu yana bu metrikteki en yüksek seviye görülmüş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar