X

Herkesin Beklediği XRP Gelişmesi İçin Gözden Kaçan Önemli Detay Ne?

XRP airdrop etkinliği hakkında bilinmesi gereken önemli detay.
15:55
27 Kasım 2020

XRP fiyatının son 1 haftada inanılmaz bir şekilde hareketlenmesinin sebeplerinden birisi de Spark token airdropu olarak biliniyor. Airdrop etkinliği, elinde XRP tutanlara bedava Spark verileceği vaadinden dolayı inanılmaz bir ilgi gördü.

XRP Spark Airdrop’u Nedir?

XRP Spark airdrop etkinliği şu an en çok konuşulan konulardan birisi olsa da XRP yatırımcılarının önemli bir kısmı, Spark airdrop etkinliği ile ilgili kritik bir detayı atlıyor. Binance gibi önemli kripto para borsalarının desteklediği bu airdrop etkinliğinde XRP yatırımcılarına sahip oldukları XRP kadar Spark verilecek olsa da bunun zaman çizelgesi oldukça büyük bir öneme sahip.

100 XRP’si olan gerçekten de 100 SPARK token alacak olsa da bu miktarın tamamının dağıtılması biraz zaman alacak gibi gözüküyor. İlk dağıtım tarihinde yani 12 Aralık itibarıyla fonların %15’i dağıtılacak. Bu da yatırımcıların 12 Aralık tarihinde cüzdanlarında 100 XRP için 15 SPARK token görecekleri anlamına gelmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dağıtım Aylara Sarkacak

Dağıtım oldukça ilgi çekici olsa da bunun devamında aylık olarak %4 oranında fon aktarımı yapılacak ve bütün fonların dağıtılması en az 25, en çok ise 36 ay sürecek. Bu da XRP yatırımcılarının cüzdanlarında söz konusu fonların tamamını görmeleri için neredeyse 36 ay beklemek zorunda kalacaklarına işaret ediyor. Tabii ki Spark token için hiçbir fiyat bilgisinin de henüz oluşmadığı biliniyor.

xrp

SPARK fiyatı tamamen bu kripto para piyasaya sürüldükten sonra serbest piyasa dinamiklerine göre belirlenecek. Eğer yatırımcılar ellerindeki fonları bir anda satmaya başlarsa fiyat ne kadardan çıkarsa çıksın çok sert bir düşüş yaşayabilir. Bu da diğer aylar gelecek olan fonların neredeyse değersiz hale gelebileceğine işaret ediyor.

SPARK Fiyatı Belli Mi?

XRP yatırımcılarının Spark airdrop etkinliği için önlerinde çok ama çok uzun bir yol bulunuyor. 36 ay gibi uzun bir sürede Bitcoin fiyatının 6.000 dolardan 14.000 dolara, daha sonra yeniden 3.000 dolara ve son olarak 19.600 dolara kadar çıktığı biliniyor ve Spark bu dönemde çok daha dalgalı bir grafik çizebilir.

Yine de Binance gibi kripto para borsalarının bu etkinliği desteklediklerini açıklaması, kesinlikle SPARK tokenine yönelik ilgiyi arttırmaya devam edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar