X

XRP, Bir Konuda Ethereum’u Geçti: XRP Fiyatı da Bunu Başarabilir mi?

XRP, Ethereum'u önemli bir konuda geride bıraktı.
11:27
27 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP de geçtiğimiz günlerde aynı diğer altcoinler gibi “büyük ralliden” faydalandı. XRP fiyatı bir anda 0,30 dolar seviyesinden 0,77 dolar seviyesine kadar çıktı.

XRP %300 Arttıktan Sonra Düzeltme Yaşadı

Coinbase kripto para borsasında 0,90 dolar seviyesini gören XRP, aslında kısa sürede %300 artış elde edip değerini üçe katlamış oldu. Bu sayede dördüncü sıradan üçüncü sıraya yükselen ve Tether’in toplam piyasa değerini geçen XRP, bir kıyaslamada Ethereum’u da geride bırakmayı başardı.

Santiment araştırma firması tarafından yayınlanan verilere bakıldığında, sosyal medya platformlarında XRP hakkındaki iletilerin ve XRP’ye yönelik ilginin, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u geride bıraktığı görülüyor. Bu gelişme 7 aydan beri görülmemişti ve bunun öncesinde XRP’nin kısa süreliğine de olsa toplam piyasa değeri açısından Ethereum’u geçtiği biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP, Sosyal Medyada Ethereum’u Geçti

Santiment araştırmacıları sosyal medya üzerindeki ilgi konusunda XRP’nin Ethereum’u geçmesinin çok ama çok önemli olduğunu vurgulamakta. Santiment buna ek olarak XRP ağında sürdürülen geliştirmelere de dikkat çekerek, ağın son hız yükselmeye devam ettiğini belirtt. Uzun vadeli yükselişin ve geliştirmelerin fiyata da etki edeceğini belirten uzmanlar, XRP Ledger’ın yakında daha fazla kurumsal yatırımcıya hizmet verebileceğini düşündüğünü belirtmekte.

xrp

XRP Ledger üzerindeki yük ve geliştirici aktivitesi 6 ay öncesine kıyasla %100 artmış durumda. GitHub üzerindeki kayıtlara ve günlük görevlerin tamamlanma sayısına bakıldığında da uzun vadede projenin son hız geliştiği görülüyor. XRP fiyatı dün çok sert düşse de hem sosyal medyadaki etkinlik seviyesi, hem de geliştirilme aktivitesinin ivme kazanması bu düşüşün geçici olduğuna işaret ediyor.

XRP, 0,50 Dolarda Tutunuyor

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,52 dolardan işlem görüyor ve 0,48 dolara düştükten sonra buradan toparlanıp sıçrama yapmayı başardı. Tabii ki XRP fiyatının yükselişinin devamı için Bitcoin fiyatındaki olumlu hareketin sürekliliği de kritik önem taşıyor. Eğer BTC yeniden 17.000 dolar altının dip noktalarına gerilerse, XRP için de 0,50 dolar desteğinin altına iniş görülmesi muhtemel gözüküyor.

XRP/USD işlem çiftinin uzun vadeli hedefinin ise 0,90 doların üstü olduğu iddia edilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar