X


XRP Fiyatı Hakkında Rahatlatan Açıklama: “Yıllar Sonra Görülen En İyi Fırsat”

XRP fiyatının düşüşü fırsat mı?
17:05
27 Kasım 2020

XRP fiyatı, birçok borsada 0,77 dolar seviyelerini gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatında görülen sert düşüş ile birlikte tam anlamıyla yerle bir oldu. 0,45 dolara kadar gerileyen XRP, burada tutunmayı başardı ve yeniden yükselişe geçti. Ripple yatırımcıları bu düşüş yüzünden endişeli gözükse de ünlü bir analist yüreklere su serpen açıklamalarda bulundu.

XRP Bu Seviyeden Alınır Mı?

Kripto para analisti Credible Crypto, 0,38 dolar ile 0,55 dolar arasında XRP alabilme fırsatının bir lütuf olduğunu vurguladı. Böyle bir şans elde edenlerin bunu heba etmemesi gerektiğini vurgulayan analist, yine de bu seviyenin altına inilmeyeceğine dair bir garanti olmadığını vurguladı.

xrp fiyatı

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analist açıklamasının devamında 0,55 dolara kadar XRP’nin alım fırsatı verdiğini belirterek, piyasa hangi yöne giderse gitsin uzun vadede XRP’nin yukarı yönlü hareket edeceğini ima etti. XRP gerçekten de bundan çok değil 2 hafta önce 0,30 dolardan işlem görüyordu ve bir anda yaşadığı patlama ile 0,77 dolara kadar çıktı.

XRP İçin 30 Dolar Hayal Değil

Analist daha önce yükseliş sürerken XRP için yaptığı fiyat tahmininde ise 25 ile 30 doların hayal olmadığını belirtmişti. XRP fiyatı 0,77 dolara kadar ulaşmadan önce bir düşüş beklediğini de açıkça belirtmiş olan Credible Crypto, bu tahmininde haklı çıkarak tam anlamıyla güven tazeledi.

Analist o tarihte yaptığı açıklamasında XRP’nin tek bir gün içerisinde BTC karşısında %60 değer kazandığını, yakında bunun düzeltmesinin görüleceğini ve bunun alım fırsatı olacağını belirtmişti. Başka bir popüler analist de Credible Crypto’nun açıklamalarına katıldığını belli ederek, bunun yıllardan sonra görülen en iyi fırsat olduğunu vurguladı.

Ripple’ın Temelleri Gelişiyor

Trader Smokey, XRP alımı için doğru noktaların geldiğini ve 0,48 dolar desteğinde tutunma gerçekleştiğini vurguladı. Analiste göre XRP’nin sosyal medyadaki ilgi konusunda da Ethereum’u geride bırakması kesinlikle geleceğinin parlak olduğuna işaret ediyor. Bunun yanı sıra yaklaşan XRP Spark airdrop etkinliği de yatırımcıların ilgisini diri tutuyor.

Kripto para piyasasında bunun gibi parabolik yükselişlerin devamında sert düzeltmeler yaşanması oldukça normal. 2017 yılının boğa sezonunda da %40 civarında düzeltmeler yaşanmış ancak fiyat bunun devamında yükselişini sürdürmüştü. XRP ve diğer kripto paralar için dün yaşanan düşüşün de böyle olup olmayacağı merak uyandırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar