Reklam

XLM Beklentileri: Stellar, Yeni Platformu İle Yükseliş Trendi Arıyor

Stellar'ın yeni platformunun özellikleri geliştiriciler ve yeni projeler için cezbedici fırsatlar sunuyor.
18:30
11 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stellar’ın ilk NFT pazar yeri Litemint’in piyasaya sürülmesi ile ağın yerel kripto parası XLM’deki zincir içi etkinliği artırması bekleniyor. Stellar ağında bir NFT’yi basmak yaklaşık olarak 1.5 dolara mal olurken bir dakikadan az sürüyor. Stellar’ın yeni platformunun özellikleri geliştiriciler ve yeni projeler için cezbedici fırsatlar sunuyor.

Stellar’ın Yeni Platformu Sahnede

Stellar Geliştirme Vakfı, Singapur Para Otoritesi tarafından merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları için seçildi. Stellar’ın Livemint aracılığıyla NFT sektörüne geçisi, yükseliş eğiliminin hızlanmasına yol açabilir. Merkezsiz protokol Stellar, faydasını sınır ötesi bir ödeme çözümü olarak sağlıyor.

XLM, Ethereum ve Ripple ile sert bir rekaber içerisinde yer alıyor. Analistler popüler kripto paranın büyük bir geri dönüşe imza atmasını bekliyor. Bununla birlikte bazı yatırımcılar XLM’i yalnızca son kripto trendlerini yakalama adına böyle bir adım attığını belirterek eleştirdi.

Ethereum ekosistemi, 10.000 pikselli ve benzersiz koleksiyonu barındıran en eski projelerden biri olan CryptoPunks ile dijital sanat ve koleksiyonlara öncülük etti. NFT’ler katman 2 ölçekleme ve blok zinciri ağları üzerinde gelişti. Stellar, dijital bir koleksiyon platformu ve NFT pazarı olan Litemint’in lansmanı ile NFT trendine katıldı.

Stellar’ın Yükseliş Eğilimi Kazanması Bekleniyor

Düşük işlem maliyeti ve kısa zaman, içerik oluşturucuların Litemint’e katılmasını teşvik edebilir. Bunun karşılığında ise Stellar’a olan talep artacaktır. Stellar’ın arkasında geliştirici Stellar Development Foundation (SDF), yakın zamanda Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için seçilen proje oldu.

Stellar blok zinciri; Cardano, Chainlink ve diğer altcoin’lerin yanı sıra GitHub’da ortalama günlük geliştirme faaliyetlerinde en iyi projeler arasında yer aldı. Stellar ekosistemindeki güncellemelerin, yatırımcılar ve NFT sahipleri arasındaki yükseliş eğilimini tetiklemesi bekleniyor.

Popüler kripto para birimi Stellar (XLM), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.33 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar