reklamı kapat

Willy Woo: Kovid-19, Bitcoin’in Boğa Koşusunu Bitirdi

Willy Woo, Kovid-19'un sanılanın aksine Bitcoin'e zarar verdiğini belirtti.
22:11
27 Haziran 2020

Tecrübeli Bitcoin ve kripto para analisti Willy Woo, Twitter üzerinden yayınladığı bir tweet dizisinde Kovid-19’un küresel piyasaları ve lider kripto para birimi Bitcoin’i nasıl etkilediğine dair düşüncelerini paylaştı. Woo, Koronavirüs salgınının ve bundan kaynaklı dünya çapında uygulamaya alınan karantinaların Bitcoin’in çok beklenen blok ödülü yarılanması sonrası boğa koşusunu durduran en büyük etmen olduğunu ifade etti.

Willy Woo: Kovid-19 Bitcoin’e Zarar Verdi

Woo, üç tweet’lik açıklamasında, daha önceki yıllarda blok ödülü yarılanması sonrasında ciddi ralliler ve artışlar görüldüğünü, ancak Koronavirüs krizinin bu boğayı durdurduğunu düşündüğünü belirtti. Bitcoin’in Kovid-19 baş göstermeden önce bir boğa koşusu hazırlığı içerisinde olduğunu ifade eden Woo, buna rağmen umutların tükenmediğini ifade etti.

Yayınladığı grafiğinde Bitcoin’in yeni bir ralli hazırlığında olduğunu vurgulayan Woo, bunun bir ay gibi bir sürede kendisini gösterebileceğini açıkladı. Bitcoin’in Kovid-19 nedeniyle konsolidasyon sürecine girdiğini açıklayan tecrübeli kripto para analisti, balinaların artık yeterince Bitcoin toplamış olduklarını düşünüyor.

Boğa piyasasının oluşması ne kadar uzun sürerse yükselişin o kadar kuvvetli olacağını belirten analist, şu an tam olarak o yönde ilerleme olduğunu belirtti.

Bazı analistler ise Bitcoin fiyatının 2020 yılında 10.000 doları geçemeyeceği konusunda oldukça ısrarcı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.