reklamı kapat

Analist Bitcoin İçin Bu Yılki Fiyat Tahminini Açıkladı

Tone Vays 2020 yılı için olan Bitcoin tahminini açıkladı.
13:41
27 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç haftadır bir kırılma yaşayacağının sinyallerini vermekte ancak bu kırılma bir türlü gerçekleşmedi. BTC/USD işlem çifti 9.000 dolar bandının dip noktalarında işlem görmeye devam ediyor ve şu an için olası düşüşlere karşı 8.500 dolar noktasında güçlü bir desteğe sahip. Üst noktada BTC’yi tutan direncin ise 10.000 dolar olduğu biliniyor.

Bitcoin 2020 Yılında Yerinde Sayacak

Analistler ise çok yakında bir kırılma yaşanacağını belirtmekteler. Buna karşın Bitcoin tahminlerinde genellikle yanılmayan ve piyasanın efsaneleşmiş isimlerinden birisi ise Bitcoin’in bu yıl kırılma yerine konsolidasyon yaşayacağını vurguladı. Kripto para piyasalarının ABD borsaları ile yakın ilişki içerisinde olduğunu belirten Tone Vays, 2020 yılı boyunca Bitcoin’in 6.000 dolar ile 10.000 dolar arasında gidip geleceğini belirtti.

Vays, eğer S&P 500 endeksinde çok sert bir yükseliş olmazsa Bitcoin’in bu yıl 10.000 dolar üstüne çıkamayacağını ya da en azından burada tutunamayacağını düşünüyor. ABD borsaları ikinci Koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle çok sert düşmüş olsa da haftayı durgun bir görüntü ile kapatmayı başardılar. Vays, yayınladığı videosunda yılın başında yaptığı tahmininden ise şaşmadığını vurguladı.

Bitcoin‘in 2021 yılında ise borsaların gidişatına göre yükseliş yakalayabileceğini ifade eden Vays, yine de 50.000 dolar veya 20.000 dolar gibi seviyelerin şu an için hayal olduğunu düşünüyor. Tone Vays’ın bundan önceki Bitcoin fiyat tahmini de başarılı olmuş ve ünlü analist düşüş tahmini ile takipçilerini şaşırtmamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.