X


Visa’dan Kripto Para Ödüllü Kredi Kartı Türkiye’ye Gelecek Mi?

Kripto para hizmetleri şirketi BlockFi, Salı günü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki onaylı müşterilerine Visa ile birlikte ilk kripto para ödül sistemine sahip kredi kartını sunacağını bildirdi.
13:09
7 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para hizmetleri şirketi BlockFi, salı günü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki onaylı müşterilerine Visa ile birlikte ilk kripto para ödül sistemine sahip kredi kartını sunacağını bildirdi. BlockFi’nin kredi kartı planları ilk olarak Aralık 2020’de ABD’li müşteriler için 400.000’den fazla kişinin başvurduğu bir bekleme listesi yayınladığında açıklandı. BlockFi CEO’su Zac Prince, bekleme listesindeki herkesin kartlarını temmuz ayının sonunda almasını bekliyor.

Market Alışverişinizde Bitcoin Kazanın

Bu yeni sistem müşterilerine karmaşık işlemlere girmeden ya da çok yüksek komisyonlar ödemeden Bitcoin alabilmelerini sağlayacak. BlockFi kartı sadece yeni müşteriler kazanmak için kullanmayacak aynı zamanda günlük hayatta kullanılabilecek olan bu karttan çok düşük de olsa bir miktar komisyon bedeli elde edebilecek.

BlockFi Kurucu Ortağı ve Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Flori Marquez, “Kripto endüstrisi, 11 yıl önceki ilk Bitcoin ödeme işleminden bu yana çok yol kat etti” dedi. “Bugün, neredeyse herkes kriptonun finansal alanı yeniden şekillendirmede oynadığı önemli rolü biliyor ve yeni kredi kartımız bu alanı kökten değiştirebilecek bir yenilik olacak. Bu kart, insanların günlük alışverişler yaparken Bitcoin kazanmalarını her zamankinden daha kolay hale getirecek.”

BlockFi’nin bu yeni ödüllü Visa Card sahipleri, her satın alımda bitcoin olarak %1,5 geri ödeme kazanabilecekler ve harcamalar 50.000$ seviyesine ulaştığında bu rakam %2 ye yükselecek. Yeni kullanıcıları teşvik etmek için, ilk 90 gün veya 100$ değerinde bitcoin alan herkese %3,5 bitcoin geri ödemesi yapılacak. Kart ayrıca ticaret ücretlerinde indirim gibi başka avantajlar da sunmayı planlamakta ve yıllık ücret içermemektedir.

Ne Zaman Türkiye’ye Gelir?

Visa Başkan Yardımcısı ve Fintech Global Başkanı Terry Angelos, “Kripto para ödül programları, tüketicileri kripto ekonomisine dahil etmenin güzel bir yoludur. Büyüyen ve kripto paraları benimseyen aynı zamanda topluluğuyla ilgili ödüller sunan BlockFi Rewards Visa Card gibi programları görmekten heyecan duyuyoruz.” Dedi.

Son yıllarda kripto parala şirketlerinin ortaklığı ile çıkarılan kredi kartları hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. BlockFi yapmış olduğu açıklamada kartın başlangıçta sadece ABD vatandaşları için kullanılabilecek olacağını duyurdu. Henüz Türkiye’de bu konuda çalışma yapan bir banka olmasa da çok yakın bir zamanda ülkemizde de popülaritesinin artacağı düşünülmektedir. Çünkü bilindiği gibi Türkiye’de çok sayıda kripto para ve kredi kartı kullanıcısı bulunuyor, yakın zamanda Türkiye’de de bu kredi kartının kullanıma açılacağı yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar