reklamı kapat

Uzmanlar Bitcoin’i (BTC) Harekete Geçirecek Sıradaki Olayı Açıkladı

Bitcoin, bu yıl rekor kırabilecek mi?
13:41
11 Ekim 2020

Kripto para endüstrisi özellikle kurumsal yatırımcıların alım yapma haberleri ile hareketlendi. İlk olarak MicroStrategy’nin yaklaşık 450 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklaması, daha sonra ise ödeme devi Square’in 50 milyon dolarlık BTC yatırımı kesinlikle kripto para sektörünü harekete geçirdi.

Square’in yaptığı alım miktarı MicroStrategy’ninkinden çok daha az olsa da şirketin tanınırlığı bunun daha etkili olmasını sağladı. Square, Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilmekte ve ABD içerisinde ciddi bir müşteri kitlesine sahip. Buna ek olarak 50 milyon doların şirketin portföyünün sadece %1’ini oluşturuyor olması da önemli bir detay.

Bitcoin, PayPal Haberi İle Harekete Geçebilir

Peki kripto para sektörünün uzman isimleri Bitcoin fiyatının yükselişinin devam etmesi için sırada nasıl bir olay olması gerektiğini düşünüyor? Blocktower Capital kurucu ortağı Ari Paul konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’e sıradaki desteğin PayPal’dan gelebileceğini ifade etti.

Paul, ödeme devi PayPal’ın Bitcoin ödemeleri entegrasyonu ile BTC fiyatında yeni bir rekor görülebileceğini vurguladı. PayPal’ın, Square’in 10 kat daha fazla müşteriye sahip olduğunu ifade eden Pal, yıl sonuna kadar PayPal desteğinin açıklanacağını ifade etti.


PayPal Bitcoin hakkında daha önce de çeşitli açıklamalar yaptı ve gerçekten de yıl sonunda fiyatı hareketlendirecek birkaç gelişme görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.