reklamı kapat

PayPal’ın Kripto Adımı Açıklandı, Bitcoin Yükseldi!

Her ne kadar PayPal şu an için bir açıklama yapmış olmasa da şirketin doğrudan kripto alım-satımı sunacağı ifade ediliyor.
08:08
23 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin dün akşam saatlerinde artışa geçti ve yukarı yönlü harekete devam ediyor gibi görünüyor. Böylece Bitcoin (BTC) uzun zamandır yatay bir şekilde ilerlediği 9.300-9.400 dolarlık kanaldan da çıkmış oldu. Bu fiyat hareketi Bitcoin’in uzun zamandır kıramadığı 9.600 doların üzerine çıkmasını ve 9.662 dolara kadar yükselmesini sağladı.

Şimdilik artış trendinin devam edip etmeyeceği net olmasa da Bitcoin’in uzu zamandır sıkıştığı fiyat aralığı artış yönünde bir hamle ile kırması piyasanın bir nebze nefes almasını sağladı.

Peki, belki de bu noktada sorulması gereken en önemli soru şu: Bitcoin neden artışa geçti?

PayPal’dan Kripto Adımı

Ortaya çıkan son bilgilere göre PayPal 325 milyon kullanıcısının kripto para alması, satması ve işlemler gerçekleştirmesi için bir hizmet sağlama konusunda çeşitli çalışmalar yürütüyor. Şu anda PayPal ile bazı kripto para borsalarından para çekme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ancak PayPal bahsi geçen yönde bir hizmet sunarsa kullanıcılar direk olarak PayPal ile kripto para alabilecek.

Konuyla ilgili anonim kaynakların yaptığı açıklamalara göre PayPal ve Venmo, kripto para alım ve satışlarına izin verecek. Ayrıca sunulacak olan bir kripto para cüzdanı ile de varlıklar saklanabilecek. Anonim kaynak yaptığı açıklamalarda, PayPal’ın likidite kaynağı için birden fazla borsa ile çalışmasını beklediklerini belirtti.

Öte yandan konuyla ilgili açıklamalar yapan ve yine isminin açıklanmasını istemeyen farklı bir kişi bu hizmetin önümüzdeki üç ay içinde ya da daha kısa sürede kullanıcıyla buluşmasını beklediğini dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı uzun zamandır olduğu gibi dün de 9.450 dolar bandında hareket ediyordu. PayPal haberlerinin ardından artışa geçen fiyat 9.500 doların üzerine çıkmayı ve orada kalmayı başardı. Sonrasında ise 9.600 doların üzerine çıkarak pozitif hareketini devam ettiren Bitcoin’in böyle bir haberle konsolidasyonu yukarı yönlü bozması yatırımcıların içini rahatlattı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 9.597 dolar seviyesinden işlem gören BTC’nin 9.400 dolarlık seviyeyi aşmasının zor olabileceğini ifade edilmişti. Piyasanın popüler analistlerinden Coiner-Yadox konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Binance’de bulunan bir satış duvarının etkisiyle Bitcoin’in 9.400 dolarlık seviyeyi aşmakta zorlanabileceğini ifade etmişti.

Ancak PayPal’ın haberi satış duvarından ağır basmış görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.