reklamı kapat

Bu İki Altcoin’de Görülen Düzeltmede Sona Gelindi

Bitcoin karşısında sert düşen iki altcoin'in yükseliş vakti geldi mi?
20:17
22 Haziran 2020

Kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in grafiğinde görülen hareketsizlik nedeniyle oldukça durgun günler yaşadı ve birçok kripto para biriminde sert düzeltmeler görüldü. Sert düzeltmelerin uzun periyotlara yayılmış bir şekilde gerçekleşmesi ise bunların çok fazla hissedilmemesini sağladı.

ICX

Belirli bir süredir düzeltme yaşayan iki popüler altcoin ise bu sürecin sonuna gelmiş olabilir. ICON (ICX) ve Dusk Network (DUSK) kripto para birimlerinin grafiklerine bakıldığında iki altcoin’in de yakında yükseliş elde edebileceği görülüyor. Kısa vadeli grafikler trendin tersine döneceğine ve yakına yukarı yönlü hareketin ilk sinyallerinin görülmeye başlanacağına işaret etmekte.

İlk olarak ICX grafiğine bakıldığında fiyatın Bitcoin karşısında 4.046 SATS seviyesine değdiği 26 Mayıs tarihinden beri düşüş yaşadığı görülüyor. Bu düzeltme 15 Haziran tarihinde bitmiş olabilir ve ICX yeniden Nisan ayının başındaki direnç noktasını kırarak yükselişe geçebilir. ICX, BTC karşısında yeniden 3.400 SATS bölgesine kadar çıkmayı başardı. Buna rağmen 50 ve 200 saatlik hareketli ortalamalar fiyatın yönü açısından kritik olacaktır.

DUSK

Benzer görüntüye sahip diğer altcoin ise DUSK gibi gözüküyor. Daha önceki tahminleri ile yanıltmayan kripto para analisti Posty, önemli direnç noktasının kırıldığını belirtti.

Analist, popüler altcoin DUSK grafiğine bakarak yaptığı yorumda asıl hedefinin Bitcoin karşısında %37 gibi oldukça önemli bir artış olduğunu ifade etti. Altcoin’lerin yükselişlerinin kademe kademe olması ve genel bir boğa sezonu görülmemesi direkt olarak Bitcoin’in hareketleri ile bağlantılı olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.