X

Bu İki Altcoin Yakında Sert Bir Yükseliş Sergileyebilir

VeChain ve 0x, önümüzdeki günlerde önemli bir yükseliş yaşayabilir.
13:22
11 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 10 Haziran tarihinde ABD Federal Rezerv’in faiz oranlarını 2022 yılına kadar sabit tutma kararı aldığını açıklamasından sonra ani bir yükseliş yaşadı ve 9.700 dolar bandından bir anda 9.900 dolar bandına kadar yükseldi. Bazı kripto para borsalarında 10.000 dolar direncini de kırmayı başaran BTC, ne yazık ki bugün itibariyle başladığı yere geri dönmeye başladı.

İçerik Rehberi

VeChain (VET)

Teknik analize ve genel olarak kripto para piyasanın gidişatına bakıldığında ise iki önde gelen altcoin’in, Bitcoin’in bu durgunluğundan faydalanarak yükseliş elde etmesi mümkün gözüküyor. VeChain’in fiyatı aslında 18 Mayıs tarihinden beri yükselmekte. Eğer VET 3 günlük grafikte de yeşil bir mum ile onay alırsa, bunun 112 SATS seviyesine kadar gelmesi  mümkün olabilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %15 yükseliş elde eden VET’in BTC bazında 112 SATS direncini kırması ise bunu yeni bir rekora kadar götürebilir. Önde gelen kripto para analisti @TradingTank de VET analizini inceledikten sonra yükselişin bir süre daha devam edebileceğini düşündüğünü ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

0x (ZRX)

Bir diğer yükseliş vaat eden altcoin ise 0x (ZRX) olarak gözüküyor. 7 Mayıs tarihinde yükseliş trendine girişy apan ZRX, bundan üç gün sonra 5372 SATS seviyesine ulaşmıştı. Fiyat o tarihten beri düşüş yaşasa da beklenen fırsat sonunda gelmiş olabilir. 3350 SATS bölgesinde destek elde eden ZRX, 50 günlük hareketli ortalamayı da arkasına alarak 4600 SATS seviyesine kadar yükselebilir. Bu da yaklaşık olarak %50 gibi inanılmaz bir fiyat artışına işaret ediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %5 yükseliş gösteren ZRX, yükseliş hareketinin başında olabilir. Altcoin‘lerin özellikle BTC’nin durgun olduğu anlarda yükselmesi ise fırsatları daha da arttırabilir. Bitcoin fiyatının ve hakimiyetinin artması ise, beklenen altcoin sezonunu uzun bir süre daha tarihe gömebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar