reklamı kapat

Ethereum Balinaları Çılgına Döndü: Kırılma Olacak Mı?

Ethereum balinalarının ETH akümülasyonu son hız devam ediyor.
19:41
22 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum haftalardır sessizliğini korumakta ve fiyat dar bir aralığa sıkışıp kaldı. Ethereum ağındaki bu hareketsizlik, aslında yakında gerçekleşecek bir duruma hazırlık olabilir. Ethereum balinalarının hareketlerine bakıldığında da bu ihtimalin çok güçlü olduğu görülüyor.

Ethereum, Proof-of-Work tabanlı protokolden Proof-of-Stake yani hisse ispatı tabanlı bir konsensüs algoritmasına geçmeye hazırlanıyor ve Ethereum balinaları tam anlamıyla FOMO’ya kapılmış gibi gözüküyor. Ether grafiğine bakıldığında fiyatın 7 dolarlık bir aralıkta sıkıştığı görülse de Santiment isimli kripto para araştırma firmasının sunduğu veriler yükselişin veya kırılmanın yakın olduğunu gösteriyor.

Ethereum Balinaları ETH Toplamayı Sürdürüyor

Sadece balinaların değil aynı zamanda Ethereum madencilerinin de ellerindeki ETH’leri satmak yerine daha fazlasını toplamaya başladığını belirten Santiment araştırmacıları, ayın başından beri 100.000 ile 1.000.000 arasında ETH’ye sahip olan cüzdanların sayısında yaklaşık %5 artış görüldüğünü belirttiler.

Aslında ETH 2.0 güncellemesine olan ilgi balinalarla sınırlı değil. Bunun yanı sıra 6 önemli firmanın da ETH 2.0 gelişmesi için kolları sıvadığı ve projeye dahil olduğu biliniyor. Eğer ilgi bu şekilde devam ederse yakında ETH fiyatında yukarı yönlü bir kırılmaya tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.