reklamı kapat

Analist: Büyük Bir Bitcoin Fiyat Hareketi Kapıda

Bitcoin'in bu durgun hali fırtına öncesi sessizliği olabilir.
17:21
22 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı 22 Haziran tarihi itibariyle son 8 ayın en düşük volatilitesine ulaştı ve bu durum kripto paraların ana akım kabule ulaşmasını isteyenler için olumlu, aktif kripto para yatırımcıları için olumsuz olarak biliniyor. Volatilite ne kadar riskli bir unsur olsa da birçok kripto para yatırımcısının ve günlük al-sat yapanların bu sayede sektörde kalabildiği biliniyor.

Lider kripto para biriminin Bollinger Bandı Genişliğine bakıldığında bunun 0,08 seviyesine kadar gerilediği görülüyor. Bu seviye en son 2019 yılının Ekim ayında görülmüştü ve volatilite tam anlamıyla dip noktaya gömüşmüş durumda. Böylesine düşük volatilite görülmüş olması aslında şu an fırtına öncesi sessizlik dönemini yaşadığımızı gösteriyor.

Bitcoin Sert Bir Harekete Gebe

Bitcoin’in volatilitesinin dip yaptığı tarihlerden sonra gerçekleştirdiği hareketleri her zaman çok sert ve beklenmeyecek kadar şiddetli olmuştur. Önde gelen kripto para yatırımcılarından Crypto Hamster da volatilitenin düşmesi ile beraber stresin arttığını ve hareketin ne yöne olacağının tahmin edilemeyeceğini ima etti.

Peki Bitcoin’in sıradaki hareketinin yönü tam olarak ne tarafa doğru olacak? ByteTree kurucusu Charlei Morris konu hakkında yaptığı araştırmada BTC’nin 7.000 dolar seviyesine doğru düşebileceğini ifade etti. 1 haftalık ağ hızının %454 seviyesine düştüğünü belirten analist, buna ek olarak işlem değerinin azaldığını, ortalama işlem sayısının düştüğünü ve BTC‘ye yönelik ilginin tam anlamıyla bittiğini belirtti.

Bitcoin’de düşüş bekleyen tek kişi aslında Morris değil ve Cuma gününe doğru BTC’nin bu yönde sert bir hareket yaşaması şaşırtıcı olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.