reklamı kapat

Analistlerin Bitcoin’de 7.700 Dolara Düşüş Bekleme Sebepleri Belli Mi?

Kripto para analistleri Bitcoin için düşüş mü bekliyor?
11:03
22 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 10.000 dolardaki direnç karşısında başarısız olduktan sonra konsolidasyon sürecine girdi ve düzeltmenin hala tam olarak bitmediği söylenebilir. Bitcoin’in konsolidasyon aşamasının devam etmesi, fiyatın kademeli olarak gerilemesine yol açıyor ve lider kripto para 9.000 dolar seviyesinin altına inme tehlikesi ile karşı karşıya.

Kripto para analistlerinin bir kesimi bu düşüşün sadece balinaların alttan BTC toplamalarına yarayacak geçici bir durum olduğunu belirtse de önde gelen bir başka analist durumun sanıldığı gibi olmadığını düşünüyor. Önde gelen bir kripto para analisti bu sürecin 7.700 dolara kadar düşüşü de beraberinde getirebileceğinde iddialı.

Bitcoin 7.700 Dolara Düşebilir

@Cryptorangutang isimli kullanıcı, 10.000 dolardaki direnç noktasının buraya kadar inmemizi sağlayan geri çekilmeye rağmen kırılacağında hiçbir şüphe olmadığını ve bunun artık sadece zaman meselesi haline geldiğini belirtti. Geçtiğimiz 9 aylık süre içerisinde 3 kere burada kapanış yapma girişiminde bulunan BTC’nin daha uzun bir konsolidasyon sürecine girdiğini belirtne analist, grafiğinde 7.700 dolara kadar inişin ise mümkün olduğunu gösterdi.

4 saatlik Bitcoin grafiğine güven olmayacağını da belirten analist, şu an için 9.272 doların destek olduğunu ancak bunun altına inilmesi durumunda 8.400 dolar ve son olarak 7.733 doların görülebileceğini ifade etti. Senaryonun daha da kötüleşmesi durumunda ise önce 7.468 dolar, bunun devamında ise 6.863 dolar söz konusu olabilir.

Bitcoin’in konsolidasyon süreci 7.700 dolara kadar devam ederse piyasada hafif çaplı bir FUD bile başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.