X


Uzman Stratejist: “Bitcoin Dip Hareketini Tamamladı ve Artık Yükseliş Zamanı”

Uzman stratejist Mike McGlone, Bitcoin hakkında görüşlerini aktardı.
18:11
9 Haziran 2021

Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatte %10’luk bir yükseliş ile 35.000 dolar seviyelerine ulaştı. Ünlü stratejist Mike McGlone, birçok düşüş beklentisi yorumlarına rağmen Bitcoin’in 40.000 dolara kısa sürede tırmanacağını belirtti.

Ünlü Stratejistin Bitcoin Fiyatı Yorumu

Bitcoin fiyatı, 1 günde 3.000 doların üzerinde değer kazanırken mevcut gelişmelerin yükselişe ivme kazandırdığı görülüyor. BTC, geçtiğimiz gün 31.000 dolara kadar gerilemişti ancak El Salvador’un lider kripto parayı yasal para birimi kabul etmesi piyasayı olumlu etkiledi. Bloomberg Intelligence’ın tecrübeli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 20.000 dolara gerileyeceği iddialarına rağmen lider kripto paranın 40.000 dolara ulaşacağına inanıyor. McGlone BTC fiyatı hakkında şunları kaydetti: “40.000 dolar, 20.000 dolar ihtimalinden çok daha yüksek. Bitcoin’in geçtiğimiz gün 30.000 dolar seviyelerini tekrar ziyaret etmesi mevcut boğa döngüsünün dibi gördüğünün bir işaretiydi.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

McGlone, Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamasını, Mart 2020’de görülen dip sinyallerine benzetti. Hareketli ortalamalar BTC fiyatının bir sonraki yönüne ilişkin önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

McGlone’dan Bitcoin İle İlgili Önemli Demeçler

El Salvador, Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ilk ülke olarak tarihe adını yazdırdı. Bu adım, son günlerde eski ABD Başkanı Donald Trump’ın BTC için “aldatmaca” ithamının ardından geldi. Öte yandan Çin’in son derece aktif kripto yasakları piyasaya pompalanırken El Salvador’un bu hamlesi adeta doping etkisi yarattı.

Bununla birlikte birçok piyasa analisti Bitcoin’in 30.000 doların altında bir teste hazırlandığını iddia etse de McGlone tam tersini düşünüyor. Popüler stratejiste göre El Salvador’un hamlesi Bitcoin’in küresel bir varlık olduğunu kanıtlarken spekülasyon aracı olmadığının bir kanıtı niteliğindedir.

Lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • kaan
    2 hafta önce

    Profesyonel Türk Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Seviyelere İşaret Etti! biri yükselecek diyiyor biriniz düşecek bu nasıl yaman çelişki zati insanlar 70-80 günden buyana bunalım da bir de siz olumsuz haber yaparak insanları çıkmaza sürüklüyorsunuz….

    0