X

Coinbase Borsasından Yüklü Miktarda Ethereum Çıkışı! Kurumlar ETH Mi Alıyor?

Ki Young Ju, ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase'ten yüklü miktarda ETH çıkışı olduğunu bildirdi.
14:25
9 Haziran 2021

CryptoQuant kurucusunun paylaştığı verilere göre Coinbase üzerinden 1 milyar dolar değere yakın Ethereum (ETH) çıkışı olduğu kaydedildi.

ETH Çıkışları Büyük Kurumlara Mı Ait?

Analitik platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’ten yüklü miktarda ETH çıkışı olduğunu bildirdi. Ju, Twitter üzerinden Coinbase borsasından 395.903 ETH çıkışını gösteren bir grafik paylaştı. Coinbase, yaklaşık 2 ay önce Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka arz edilmişti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kim Young Ju, yüklü miktardaki ETH hareketinin kurumsal OTC anlaşmaları olacağına inanıyor. 395.903 ETH’nin şu anki değeri fiat para birimi cinsinden 985 milyon dolara eşittir.

Ju, piyasa geri çekilmesini nadir görülen bir yükseliş sinyali olarak tanımlandı. Daha önce medyaya yansıyan bilgilere göre mayıs ve nisan aylarında Coinbase’ten soğuk cüzdanlara devasa miktarlarda BTC transferi yapıldığı bildirilmişti. En büyük altcoin Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ETH’nin mevcut piyasa değeri ise 292 milyon dolar.

Bloomberg uzmanlarından Mike McGlone, gelecek dönemde Ethereum’un güçlü kullanım durumu ve temeli dolayısıyla BTC’yi geçebileceğine inanıyor.

Balinalardan Dev İşlem

Blockchain monitörü Whale Alert, anonim balinaların 789.052 Ethereum’u taşıdığını aktardı. Bu da 1.98 milyar dolara denk geliyor. Bu devasa transfer, her biri 197.000 ETH bulunduran dört işlemde tamamlandı.

En popüler ikinci kripto para Ethereum’un benimsenme oranları her geçen gün artıyor. Piyasa geri çekilmesinde ETH fiyatı %50’nin üzerinde gerilese de balinalar, büyük kurumlar ve bireysel yatırımcılar ETH satmayı reddetti. Ethereum, birçok milyarderin ve uzman ismin radarında ilerlemesine devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar