X


Dünyanın En Büyük Finans Kurumu USAA Bitcoin Entegrasyonunu Genişletiyor

18:00
16 Mart 2016

Dünyanın en büyük finansal destek kurumlarından USAA, Kasım ayındaki pilot programını denedikten sonra hesap sahiplerine kendi sitesi USAA.com üzerinden Coinbase hesaplarına bağlanmaya olanak sağlayarak Bitcoin entegrasyonunu genişletiyor.

USAA son gönderisinde deneme sürümünün başarılı olduğunu ve mobil uygulama desteğinin Mart ayı içerisinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Hem USAA.com sitesi hem de USAA mobil uygulamaları ilk denemede test edildi.

USAA kurumsal gelişim ünitesinin ana yatırım ortaklarından John Cholak piyasaya sürülecek kendi ürünleri için destek verdiğini belirtip firmasını Bitcoin’in ilk destekçilerinden biri olarak gösterdi. Cholak verdiği röportajda ayrıca şunları ifade ediyor:

“USAA’in tarihine baktığımızda ortaya yeni çıkan teknoloji trendlerinin önüne geçme hususunda çok başarılı olduğunu görebiliriz. Geliştirdiğimiz ürün ve uygulamalar finansal hizmet sektörünün her daim öncülüğünü yapmaktadır.”

USAA, Bitcoin şirketi Coinbase’in Ocak 2015’te düzenlediği 75 milyon dolarlık C serisinin New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve BBVA Ventures ile birlikte katılımcılarından biriydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar