X


Microsoft 5 Yeni Blockchain Girişimini Azure’ye Ekliyor: Augur, Lisk, Bitshares, Syscoin ve Slock.it

18:00
16 Mart 2016

augur nedirTeknoloji ve yazılım devi Microsoft, içlerinde Augur ve Slock.it‘in de bulunduğu 5 yeni servisi Azure platformuna ekliyor.

Şu anda test aşamasında olan diğer platformlar ise şu şekilde: geliştiriciler için blockchain platformu Lisk, dijital varlık platformu Bitshares ve alternatif blockchain Syscoin.

Microsoft teknoloji stratejileri yöneticisi Marley Gray, Azure üzerinden yayınladığı bir makalede; Microsoft’un blockchain teknolojileriyle ilgili piyasadaki çeşitli uygulamaları destekleyeceğini belirtiyor.

logo_1

Marley Gray’in ayrıca Augur, Lisk, Bitshares, Syscoin ve Slock.it uygulamalarını tek tek ele alarak ayrıntılı bir biçimde incelediği görülüyor. Bu bağlamda yakın gelecekte bu platform ve uygulamaları çok daha geniş kitlelere ulaşırken görebiliriz.

Lisk platformunun şu anda ICO‘da olduğunu ve sadece son 4 gün kaldığını belirtelim. Lisk ICO 21 Mart’ta sona erecek. Şimdiye kadar ise 2 Milyon dolar civarında fon toplandı. Bu kapsamda sisteme yatırım yapmak isteyenlerin ico.lisk.io adresine göz atmaları faydalı olabilir.

CoinTürk olarak yukarıda bahsedilen 5 platformu, özellikle de Lisk, Slock.it ve Augur’u  incelemeye değer gördüğümüzü belirtelim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar