reklamı kapat

Ünlü Milyarderin “Gizli Yatırımı” Ortaya Çıktı

Warren Buffett'in yeni yatırımı ortaya çıktı.
13:56
15 Ağustos 2020

 Berkshire Hathaway’in milyarder ismi ve dünyanın en zenginlerinden birisi olan Warren Buffett’ın hem kripto paralara hem de Altın yatırımına başından beri karşı olduğu biliniyor. Warren Buffett daha önce defalarca Altın yatırımının “saçmalık” olduğunu belirtip, lider kripto para birimi Bitcoin’in bir dolandırıcılıktan ibaret olduğunu söylemişti.

Buna rağmen Buffett’in şirketinin kısa süre önce 563 milyon dolarlık dev bir yatırım yaptığı ve bunun tamamının Altın madencilik şirketine gittiği ortaya çıktı. Warren Buffett gibi sert bir Altın eleştirmeninin ABD borsalarında işlem gören Barrick Gold’a 21 milyon hisselik yatırım yapması, yatırımcılara oldukça önemli bir ipucu veriyor.

Warren Buffett Altın Yatırımı Yaptı

ONS Altın 2.000 doların üstüne kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırsa da daha sonra düzeltme dönemine girdi. 1.900 dolar bandına yeniden gerileyen ONS Altın fiyatı, birçok yatırımcının elindeki Altınları satmasına sebep oldu. Buna rağmen Buffett’in yatırım yapması, yeniden hem ONS Altın hem de Gram Altın fiyatlarında hareketlilik görebileceğimize işaret ediyor.

Tabii ki bu durum direkt olarak Bitcoin‘i de etkileyebilecek bir gelişme konumunda. Geçmişte benzer hareketler sergileyen BTC ve Altın fiyatlarının yine olası bir rallide beraber hareket etmesi muhtemel. Bitcoin eğer ONS Altın fiyatının rallisine eşlik ederse kısa sürede 20.000 dolar direncinin kırılmasına tanıklık edebiliriz.

Yine de Bitcoin fiyatındaki bu gecikme kısa süre için altcoin yatırımcılarına fayda sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.