X

COTI Coin Nedir?

COTI, ölçeklenebilir, hızlı, özel, kapsamlı, düşük maliyetli ve gerçek zamanlı ödemeler için optimize edilmiş bir platformdur.
11:34
15 Ağustos 2020

COTI kendisini, yeni bir DAG tabanlı temel protokol ve altyapı türü sunarak ücretler, gecikme süresi, küresel katılım ve risk gibi geleneksel finansın zorluklarını aşmak için özel olarak tasarlanan ve “Blockchain üzerinde tam kapsamlı bir finans sistemi” olarak tanımlıyor. Daha basit anlatımla COTI, ölçeklenebilir, hızlı, özel, kapsamlı, düşük maliyetli ve gerçek zamanlı ödemeler için optimize edilmiş bir platformdur.

COTI Coin

COTI platformunun açıklamalarına göre her şeyin dijital olduğu günümüz dünyasında para birimlerinin modası geçiyor ve nakit ödeme yapmak bankaları, PayPal’ı ya da Alipay’i kullanmaktan daha ucuz hale geliyor. Bunları göz önünde bulundurarak yola çıkan COTI platformu ise kuruluşların kendi ödeme çözümlerini oluşturmalarına imkan tanıyor.

Bunun yanında COTI coin platformu, zamandan ve paradan tasarruf etmek için herhangi bir para biriminin dijitalleşmesine olanak tanıyan ve kurumsal düzeyde olan ilk fintech platformu olduklarını iddia ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan COTI platformunun açıklamalarına göre Blockchain teknolojisinin ölçeklenebilirlik sorunu, karmaşıklığı ve istikrarsızlığı insanların Blockchain’den uzak durmasına sebep oluyor. Geleneksel ödemeler kadar sorunsuz ve ölçeklenebilir, aynı zamanda Blockchain kadar uygun maliyetli ve güvenli olan sağlam bir ödeme sistemine ihtiyaç olduğunu ifade eden COTI coin platformu kullanıcılarına da tam olarak bunu vaat ediyor.

COTI coin kusursuz bir ödeme altyapısı için şu 7 unsuru kullanıcılarına sunuyor:

  • Ölçeklenebilirlik: COTI, geleneksel ödeme sistemlerinde 25.000 TPS’ye ve yaygın Blokchain protokollerinde 20 TPS’ye kadar olan işleme gücüne kıyasla 100.000’den fazla TPS işleyebildiğini belirtiyor.
  • Basitlik: COTI’nin kullanıcı ve satıcıya yönelik araçlarının sorunsuz ve kullanımının son derece kolay olduğu ifade ediliyor.
  • Alıcı-satıcı koruması: COTI coin kullanıcıları, hatalara, dolandırıcılığa ve karşı tarafın istismarına karşı korumak için çeşitli önlemler sunuyor.
  • Düşük maliyet: COTI coin, aracıları ve maliyetli madencilik ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu da maliyetleri ve enerji tüketimini büyük ölçüde azaltıyor.
  • Sabit fiyatlar: COTI, ödemelerde Blockchain’in kitlesel olarak benimsenmesi için gerekli olan fiyat istikrarı teknolojisini sunduğunu belirtiyor.
  • Anlık işlemler: COTI teknolojisi sayesinde işlemler anlık olarak gerçekleşiyor.
  • Güvenlik: COTI coin’in kullandığı dağıtık defter teknolojisinin tek bir hataya yer vermeyecek şekilde tasarlandığı ifade ediliyor.

COTI BTC

COTI coin fiyat değerlerine bakıldığında COTI token, Bitcoin karşısında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,00000613 BTC ile işlem görüyor. COTI fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında ise 0.07294 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte COTI fiyat grafiğinin oldukça hareketli olduğunu belirtmekte de fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre COTI coin, 41.436.975 USD ile piyasa hacmi bakımından 175. sırada yer alıyor. Ayrıca COTI token’ın en yüksek seviyesini 2 Temmuz 2019’da 0.1270 dolar ile gördüğü de ifade edilebilir.

Bunların yanı sıra şu anda 568.032.883 adet COTI coin dolaşımda yer alırken toplam arz miktarının 2.000.000.000 COTI olduğu görülüyor.

COTI Coin Yorum

COTI projesinin gelecek vaat ettiğine inan analistler COTI coin’in de kazandıracağına inanıyor. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden “The Wolf Of All Street” Mart ayında yaptığı açıklamalarda, COTI coin’in her koşulda kazandıracağını düşündüğünü dile getirmişti.

Bunların yanı sıra COTI coin Binance sıralamasının ardından da büyük bir artış elde etmişti ve o dönemde %40 yükselmişti.

COTI Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en yüksek alım satım işlem hacmine sahip olan ve en hızlılar arasında yer alan kripto para borsası Binance‘den COTI Coin’i güvenle satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar