reklamı kapat

Analistler XRP’den Ne Bekliyor: Ralli Başlıyor Mu?

Analistler XRP fiyatı ile ilgili artış sinyalleri mi alıyor?
08:27
15 Ağustos 2020

Piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin yükseliş hamlesinin durakladığını görüyoruz. Dolayısıyla yatırımcılar XRP’nin yeniden ayı piyasasına mı döneceğini yoksa 3.50 dolara doğru bir harekete mi geçeceğini merak ediyor.

Analistlere göre XRP, 2017 yılında rekor fiyat seviyesini gördüğü dönemdeki grafiklerle benzer grafikler çiziyor olabilir.

XRP Hangi Yöne Gidecek

XRP bundan birkaç hafta öncesine kadar son iki yılın en kötü performans sergileyen kripto para birimi olarak nitelendiriliyordu. Ancak son günlerde durum değişti ve XRP artışa geçti.

Tartışmalı kripto para birimi yaşadığı geri çekilme öncesinde fiyatını 0.33 dolara kadar yükseltmişti. Ama lider kripto para birimi Bitcoin’in ve piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un yükseliş hızının durması ile XRP’de durakladı ve geri çekilme ile 0.27 dolara kadar geriledi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ise XRP 0.30 dolar bandında işlem görüyor.

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre ise ayılar ve boğalar şu anda piyasada bir mücadele içinde bulunuyor. Yine de bazı teknik göstergelere göre XRP boğaları bu mücadelede galip gelebilir gibi görünüyor.

Göreceli Güç Endeksi

Analistler yaptıkları açıklamada “göreceli güç endeksi” (RSI) göstergesinin boğalar lehine hareket ettiğini ifade ediyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre XRP, 2017 yılındakine benzer hamleler yapıyor ve eğer tarih tekerrür ederse piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi güçlü bir ralliye başlayabilir.

Hatta analistlere göre eğer beklenen gerçekleşirse XRP iki yıl sonra yatırımcısının yüzünü güldürerek tüm zamanlar rekorunu dahi görebilir. Çünkü RSI 2017 boğa koşusundan hemen önceki seviyeye ulaştı ve bu da analistler tarafından gerçekten güçlü bir ralli sinyali olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • iskender
    1 ay önce

    Coin markette havuz ne zaman taşsa Xrp ‘ın patronlari piyasaya yuklu miktarda ripple surup bu kazanci yatirimcisina degil hep kendilerine akittilar. Xrp ‘in patronlari yatorimciya ancak kovandan damlayan bali verirler ..Xrp icin kimse bosuna hayal kurmasin.

    0