reklamı kapat

Dev Kripto Para Borsası Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Kraken önümüzdeki aylar için olan Bitcoin fiyat tahminini açıkladı.
19:41
14 Ağustos 2020

ABD’nin ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kraken, yeni yayınladığı bir araştırmasında birkaç indikatöre göre lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının ne kadar yükselebileceğini düşündüğünü belirtti. Kraken, önümüzdeki aylarda BTC/USD işlem çiftinin değerinin %50 ile %200 arasında artacağının altını çizdi.

Kraken’den Rekor Bitcoin Tahmini

Araştırmada Bitcoin’in son 21 ay içerisinde sergilediği volatilite eğrisi dikkate alındı. Bitcoin’in volatilitesinin bu süreçte %23 olduğu, 12 aylık grafikte ise %15 ile %30 arasında gidip geldiği görülüyor. Bu değişim daha önce de görülmüş ve Kraken uzmanlarına göre ortalama %140’lık fiyat artışını beraberinde getirmişti.

Ağustos ayı ise tarihsel grafiklere göre Bitcoin’in en volatil olduğu üçüncü ay olarak biliniyor. Kraken kripto para borsası da birkaç gün boyunca sabit kalan BTC fiyatının bu ayın sonlarında ciddi bir yükseliş elde edebileceğini ve rekora yürüyebileceğini tahmin etmekte.

Kraken daha önce 2011 yılında da benzer bir durum görüldüğünü ve volatilite konusunda dibe çekilen BTC’nin hiç olmadığı kadar güçlü bir ralliye başladığını belirtti. Gerçekten de o rallinin devamında BTC tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bitcoin’in ONS Altın ile sahip olduğu korelasyon da BTC fiyatına yakın zamanda yükseliş getirebilir.

ONS Altın Rusya’dan gelen aşı haberi ile düşse de daha sonra bu aşının gerekli kriterleri karşılamadığı haberinin duyulması Altın fiyatlarında yükseliş getirmişti. BTC 1.500 dolarlık düşüş yaşasa da uzun vadede bunun fiyat grafiğini etkilemeyeceği düşünülüyor ve bir sebep de Altın ile olan korelasyon.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.