X

1500 Dolarlık Düşüş Bitcoin’in Umrunda Değil, Hedef Çok Daha Büyük

14:38
14 Ağustos 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Bitcoin, Pazar günkü %12,52’lik hızlı fiyat düşüşüne rağmen 12 bin doları aşma girişimine kaldığı yerden devam ediyor. 27 Temmuz’da 10 bin dolarlık güçlü direnci kırdığından beri Bitcoin 12 bin dolara yükseldi. Kripto paraların yıldızı, bu yazının yazıldığı anda 11 bin 800 dolar civarında geziyor ve bu yılın başından beri %63 arttı. 

Bir ay süren konsolidasyondan sonra, Bitcoin, 1 trilyon dolarlık ABD teşvik teklifinin haberi arasında merakla beklenen 10 bin dolarlık bir patlama yaşadı. Kripto para istihbarat şirketi Intotheblock, tüm BTC sahiplerinin %91’inin fiyat artışından kazanç sağladığını açıkladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTCUSD 12 bin dolar destek seviyesini hedef alıyor, PrimeBit WebTrader

Beş gün sonra, Bitcoin bir saatten kısa bir süre içinde yaklaşık %12,52 düşüşle ani bir çöküş yaşadı. Bu yaklaşık 1500 dolarlık bir fiyat farkıydı. Ani düşüş, yatırımcıları kesinlikle hazırlıksız yakaladı ve büyük kripto borsalarında yaklaşık 1,4 milyar dolarlık pozisyonu tasfiye etti.

BTCUSD bir saat içinde %12.52 düştü [saatlik], PrimeBit WebTrader

Pazar günü yaşanan fiyat düşüşünün, Bitcoin fiyatı 12 bin dolara ulaştığında kazancını alan bir traderdan kaynaklandığı iddia ediliyor. Bu olayın ardından da büyük bir fiyat düşüşüne yol açan dalgalanma etkisi gelmişti.

Bitcoin yatırımcıları kötü haberi hızlıca atlattı. Blockchain analitik firması olan Glassnode tarafından hazırlanan rapora göre, kripto borsalarından Pazar günü 4264 BTC çekildi. Bu da, sadece bir gün önce kaydedilen 436 BTC’den çok daha yüksek bir rakam olarak kayıtlara geçti. Veriler, yatırımcıların uzun vadede Bitcoin’e güvendiklerini ve düşüşü atlattıklarını gösteriyor.

5 Ağustos’ta BTCUSD, önceki düşüşü silerek %4,96’lık bir kazançla hızlı şekilde toparlandı. Analistlere göre, Bitcoin fiyatı, hükümet ve merkez bankası likidite pompalama programları ve ABD-Çin ticaret savaşının getireceği yeni koşullar ile yükselişe geçebilir. Piyasa uzmanları, 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalama çizgilerinin üzerine çıktıkça BTCUSD için yükseliş sinyalleri görüyor.

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinde alım satım yapmakla ilgileniyor musunuz? PrimeBit, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Tether gibi popüler varlıklarla kripto para ticaretine kolay erişim imkanı sunuyor. Sözleşmeler süresizdir ve 200 kata kadar kaldıraçla işlem yapılabilir. Minimum depozito şartı da yoktur. Ücretsiz ve tamamen işlevsel demo hesabını deneyin ve risk almadan işlem yapın. PrimeBit hesabınızı bugün oluşturun!

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar