reklamı kapat

VeChain Nasıl Alınır?

Merkeziyetsiz hizmet platformu VeChain'in token'ı VET nasıl alınır?
18:39
14 Ağustos 2020

VeChain (VET), merkeziyetsiz yapıya sahip hizmet platformu ile ağının kripto para birimidir. VeChain temel olarak tedarik zinciri sektörüne odaklanmakta olup VeChain Foundation tarafından kurulmuştur. VeChain, normalde çok sıkıntılı ve uğraştırıcı olan tedarik zincirini blockchain ile farklı kişilere farklı izin yetkileri vererek tamamen merkeziyetsiz bir yapıda çözmeyi hedefliyor. Sadece kurumlara değil aynı zamanda bireylere de çeşitli hizmetler sunan VeChain, merkeziyetsizlik denince akla gelen ilk projelerden de birisi konumunda.

VeChain Nedir?

VeChain altyapısı sadece tedarik zinciri sistemini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda bunu sahtecilere karşı da koruyor. İlaç sektöründe veya gıda sektöründe çok fazla sahte veya belirtilen kalitenin altında ürün gönderimi yaşanıyor. Buna ek olarak bir ürünün yola çıkması için bunun ödemesinin yapılması, teslim alınması için ise lojistik alanında birçok ek adımın atılması gerekiyor. Her bir adım farklı bir zaman kaybı olarak görülüyor ve bu süreçte çok fazla masraf yapılıp zaman harcanıyor.

VeChain ise bunu tamamen akıllı kontratlar ile çözmeyi hedefleyen bir yapıya sahip. Bu konuda birçok ortaklığa imza atan VeChain, gerçekten de Koronavirüs döneminde durma noktasına gelen tedarik zincirinin ihtiyaç duyduğu bir ürün ile sektöre giriş yaptı. VeChain ortakları arasında Jaguar, BMW, DNVGL, PwC gibi dünyaca ünlü şirketler yer alıyor. Akıllı kontratlar kullanan VeChain altyapısı, herhangi bir ödeme yapılmadan tamamen akıllı kontratlar sayesinde aracılara ihtiyaç duyulmadan bütün işlemleri halledebiliyor.

VeChain aslında üretici ve alıcı arasındaki güven bağını, hiçbir aracıya ve ek masrafa ihtiyaç olmadan oluşturmakta. 2017 yılında piyasaya sürülen VeChain’in kripto parası olan VeChain Coin de bu bağlamda ciddi bir yükseliş elde etti ve piyasanın adından söz ettiren projeleri arasına girmeyi başardı. VeChain’in hedeflediği sektör aslında oldukça büyümeye müsait ve VeChain coin satın alanların da bundan fayda elde ettiğini söylemek mümkün.

Peki VeChain coin satın almak için ne yapmak gerekiyor ve VET alımı kolay mı?

VeChain Coin Nasıl Alınır?

Aslında VeChain almak söz konusu kripto para biriminin sahip olduğu popülerlik sayesinde oldukça kolay. Ticari hacme göre dünyanın lider kripto para borsalarından olan Binance üzerinden kolaylıkla VeChain alabilirsiniz.

VET coin satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • VeChain almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Temel” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda “Dönüştür” kısmından USDT’yi, “Hedef” kısmından ise VET’i seçin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek VeChain alma işlemini tamamlayın

VeChain Satın Al

VeChain satın almak Binance üzerinden oldukça kolay ve bu işlemi dakikalar içerisinde, yüksek likidite garantisi ile tamamlayabilirsiniz. VeChain’İn en yüksek hacminin de Binance üzerindeki işlem çiftlerinden kaynaklanması, topluluğun büyük bir kısmının Binance kullandığını gözler önüne seriyor. Bunun da birden fazla sebebi olduğu aşikar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.