reklamı kapat

Binance Coin Nasıl Alınır?

Binance kripto para borsasının coin'i BNB nedir?
18:15
14 Ağustos 2020

Binance Coin, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in kendi kripto para birimidir. Binance Coin’in kullanım alanı adından da anlaşılabileceği üzere çoğunlukla Binance kripto para borsası ile sınırlı. Binance Coin ilk piyasaya sürüldüğünde 0,10 dolar seviyelerinden işlem görüyordu ve bunun 37 dolara kadar çıkmış olması aslında borsanın ne kadar başarılı bir strateji uyguladığını gösteriyor. Binance Coin satın almak özellikle borsanın yaptığı girişimler sayesinde oldukça kazançlı oldu ve hala da olmaya devam ediyor. Peki Binance kripto para borsası nedir ve Binance Coin’in ne gibi ayırt edici özellikleri var?

Binance Giriş

Binance kripto para borsası ilk piyasa girdiği tarihte aslında çok büyük bir etki yaratamamış ve Asya merkezli bir borsa olarak yayılmaya çalışmıştı. Çin içerisinde 2017 yılında kurulan Binance, daha sonra ülkedeki regülasyonlar nedeniyle Malta’ya taşınma kararı aldı. Binance, Changpeng Zhao tarafından kuruldu ve kendisi hala şirkette CEO’luk görevini yürütüyor.

2018 yılının Ocak Ayında 1,3 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan Binance’in yükselişi de böyle başladı. Binance 2018 yılının Mart ayında Malta’ya geçiş yaptı ve buradan sonra Avrupa ile ABD içerisindeki kullanıcılara da hitap etmeye başladı. 2018 yılının Ağustos ayında diğer üç kripto para borsası ile bir stablecoin projesi için 32 milyon dolarlık fonlama alan Binance, daha sonra da Simplex aracılığıyla Visa ve Mastercard ile ortaklık girişimine başladı.

Binance kripto para borsası zamanla kendi coin’ini, kendi merkeziyetsiz borsasını, birçok ülkede ayrı kripto para platformlarını ve kendi vadeli işlem borsasını piyasaya sürdü. Binance regülasyonlar yüzünden ABD içerisinde Binance.US adında ayrı bir kripto para borsası açarak bu pazarın da büyük bir kısmını ele geçirdi.

Binance Coin’in yükseliş fiyatı ve Binance Coin satın alma konusunda en büyük sıçrama ise 2019 yılındaki Binance Launchpad furyası ile başladı. Binance, Launchpad platformu aracılığıyla yeni kripto paraları IEO yöntemiyle piyasaya sürdü. Bunlara katılım için ise Binance Coin satın alma şartı getirildi.

Binance Coin fiyatı da özellikle bu gelişmeden sonra rekor bir yükseliş elde etti ve tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Peki Binance Coin almak için ne yapmak gerekiyor?

Binance Coin (BNB) Nereden Satın Alınabilir?

Binance Coin tahmin edilebileceği gibi ticari hacme göre lider kripto para borsası Binance üzerinden kolaylıkla satın alınabilmekte. Binance Coin, platformun kendi kripto para birimi olmasından dolayı sadece birkaç adımda kolaylıkla alınabiliyor.

Bunun için yapmanız gereken sadece birkaç adım var:

  • İlk olarak Binance ana sayfasının sol üst kısmında “Kripto Al” sekmesinin üzerine gelin ve açılan bölümden “Kredi/Banka Kartı” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan kısımda ne BNB/TRY işlem çifti ile alım yapacağınız için kullanmak istediğiniz TRY miktarını belirleyin.
  • Altta yer alan Coin kısmından BNB’yi seçerek işleminizi “AL BNB” tuşuna basarak tamamlayın.

Böylelikle işleminiz tamamlanmış olacak ve aldığınız BNB’ler anında hesabınıza yansıtılacak.

Binance Al Sat Nasıl Yapılır?

BNB almak veya satmak için ise yine bu konuda en çok işlem çiftine sahip Binance borsası kullanılabilir. Sol üst köşedeki “Al-Sat” seçeneğinden istenilen arayüz seçilerek farklı işlem çiftleri kullanılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.