Ünlü Milyarder Bitcoin İçin O Tarihi İşaret Etti! Beklediği Rakamı Açıkladı!

Galaxy Digital Holdings CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in (BTC) yükselme şansı olduğuna inanan tarafta yer alıyor. Novogratz, tarih vererek BTC'de beklediği rakamı açıkladı.
10:45
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin‘in (BTC) yükselme şansı olduğuna inanan tarafta yer alıyor. Novogratz, en büyük kripto paranın Mart ayının tamamlanmasından önce 30 bin dolara veya üzerini görebileceğini söyledi.

“FOMO Oluşuyor”

Bloomberg’in 15 Şubat tarihli bir haberine göre Bank of America konferansında konuşan Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, 2023’ün BTC’nin 30 bin dolara ulaşarak tamamlanması halinde “en mutlu adam” olacağını söyledi ve ekledi:

Fiyat hareketlerine baktığımda, arayan müşterilerin heyecanına baktığımda FOMO oluştuğunu görüyorum. Bu çeyreğinde sonunda 30 bin dolarda olmamız beni şaşırtmazdı.

Bu tahmin Novogratz’ın geçmişte yaptığı diğer tahminlerin oldukça altında. Galaxy CEO’su geçmişte yaptığı bir öngörüsünde ABD Merkez Bankası‘nın (Fed) faiz oranlarını artırmaya devam etmesi halinde Bitcoin’in 2027 yılı sonuna kadar 500 bin dolara ulaşabileceğine inandığını belirtmişti.

Öte yandan Novogratz, 1 Şubat’ta 25 baz puanlık faiz artırımı açıklayan Fed Başkanı Jerome Powell‘ın faiz artırımı konusundaki tutumuna dikkat çekti. Novogratz, Fed’in yakın bir zamanda tutumunu değiştirmesini beklemediğini ifade ederek şunları söyledi:

Bu yıl sert, eski yüksek seviyelere geri dönebileceğimiz konusunda beni şüpheye düşüren şey Fed Başkanı Powell. Yapacağını söylediği şeyi gerçekten yapıyor ve Fed’in yakın zamanda yön değiştirip faiz indirimine gitmesini beklemiyorum.

Fed‘in Şubat ayındaki faiz artırımının ardından Powell’ın ABD’de enflasyonun yavaşlamaya başladığını belirtmesi üzerine Bitcoin kısa süre içinde 24 bin doların üzerine çıkmış ve ardından 22 bin doların altına gerilemişti.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 62 Seviyesine Yükseldi

14 Şubat’ta ABD’de Ocak ayına ilişkin enflasyon verilerilerinin açıklanmasının ardından Bitcoin‘in yönünü yukarı çevirdiği ve özellikle son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 12 değer kazanarak 2022’nin Ağustos ayının ortasından bu yana en yüksek seviyesi olan 24 bin 700 doların üzerine çıktığı görüldü.

Kripto para piyasasına dönük yatırımcı duyarlılığı da sağlıklı görünüyor. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 9 puan artarak 100 üzerinden 62 puana yükselerek “nötr “den “açgözlülük” bölgesine geldi.

Endeks, 2022 boyunca etkisini sert şekilde hissettiren kripto kışı boyunca 60 seviyesinin üzerine göremezken, 60 seviyesi en son 28 Mart 2022 tarihinde görüldü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar