Ünlü Ethereum (ETH) Staking Hizmeti Yöneticisinden Düzenleyici Çağrısı!

Dünyaca ünlü Ethereum (ETH) stake etme projesi yöneticisinden düzenleyicilere önemli uyarı! Projeden SEC'e yönelik etkili öneriler!
01:08
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük Ethereum (ETH) staking hizmetindeki bir yöneticinin, kripto para ekosistemindeki son gelişmelerin hemen ardından yaklaşan ABD düzenleyici kararlarının olası sonuçları özetlediğini belirtti.

LDO’da SEC Etkisi!

Lido DAO’nun (LDO) iş geliştirme ve ortaklıklar başkanı Jacob Blish, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para borsası Kraken’in staking programını yakın zamanda kapatmasının aslında Lido’ya benzer staking hizmetlerine fayda sağlayabileceğini ileri sürdü. Uzman isim gelişmelerin Lido’yu etkileyip etkilemeyeceği konusundaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Şahsen bu durumun zincir üzerinde izinsiz likit staking veya staking sağlayıcıları için net bir fayda olduğunu düşünüyorum. Ancak bu gerçekten nihai çözümün ne olduğuna bağlı.

Bununla birlikte Jacob Blish, kripto para geliştiricilerinin ve projelerinin, düzenleyicilerin gelişmekte olan sektöre nasıl yaklaşmayı planladıkları konusunda karanlıkta kalmasının “sinir bozucu” olduğunu belirtti. Jacob Blish şunları söyledi:

En hayal kırıklığı yaratan şey, bir endüstri olarak bizden sürekli şeffaflık istenmesi. Ancak bir ABD vatandaşı olarak düzenleyicinin karar verme sürecinin nasıl ilerlediğine dair bir şeffaflık alamıyorum.

LDO’dan Düzenleyici Çağrısı!

Lido DAO yöneticisi ayrıca devlet kurumları yaptırımlar ile düzenleme yolunda ilerlemeye devam ederse ABD merkezli yatırımcılar adına muhtemel sonuçların neler olacağının bildirdi. Yönetici açıklamalarında son olarak şunları vurguladı:

ABD merkezli bir vatandaş olarak kişisel olarak görüşümde en büyük risk, gelip artık bu tür protokollerle etkileşimde bulunamayacağınızı veya bunlara katkı sağlayamayacağımızı söylemeleridir. O zaman DAO’ya katkıda bulunan biri olarak ben, Lido üzerinde çalışamayacağım anlamına mı geliyor? Gidip başka bir şey mi yapmalıyım?

Projenin resmi web sitesine göre, mevcut konum itibariyle Lido’da yaklaşık olarak 5,1 milyondan fazla ETH stake ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar