reklamı kapat

Ünlü Kripto Para YouTuber’ının Hesabı Canlı Yayında Hack’lendi

17 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Bir kripto para YouTuber’ı olan ve ICO yorumlarıyla tanınan Ian Balina’nın, canlı yayın sırasında 2 milyon dolarlık Bitcoin’i çalındı.

Bir izleyici Balina’ya “birilerinin” cüzdanından tüm token’ları taşıdığını bildirdiği sırada Balina her zamanki gibi canlı yayından ICO yorumlarını yapıyordu. İzleyici yorumda, “Ian, birisi tüm token’larını hesabından alıyor. Umarım bundan haberin vardır.” dedi.

Balina yoruma herhangi bir cevap vermeden 15 dakika daha canlı yayını devam ettirdi. Ardından canlı yayın bir güç kesintisi ile sonlandırıldı ve Balina canlı yayına birkaç saat sonra devam edebildi. Yayına geri döndükten sonra durumu fark ettiğini ve hesaplarından çıkış yapıldığını gördüğünü söyledi.

Daha sonra Twitter hesabından da şu yorumu yaptı;

Kripto ailesi, şu an size her zamankinden daha çok ihtiyacım var. Bugünün canlı yayın akışı sırasında saldırıya uğradım. Para için endişelenmiyorum. Dersimi aldım. Sadece hacker’ı yakalamakla ilgileniyorum. Lütfen herhangi bir bilgiyi bana bildirin. Tüm desteğiniz için teşekkür ederim.

Telegram’da 26.000’nin üzerinde ve Youtube’da 116.000’in üzerinde takipçisi bulunan Ian Balina, saldırganların hesabına eski üniversite e-mail’i üzerinden ulaşabildiklerine inanıyor. Bununla ilgili de şunları söylüyor;

Üniversitedeki e-postam G-mail hesabıma bir kurtarma mail’i gönderdi. Güvenlik ihlaliyle ilgili bir e-posta aldığımı hatırlıyorum ve çözüme kavuşturmak için üniversite güvenliğimi takip etmeyi denedim. Ancak hızlı bir şekilde çözemedim ve sadece eski bir e-mail diye düşündüm. Muhtemelen e-postalarımı kullanarak Evernote’umu hack’lediler.

Ian Balina’nın uğradığı bu saldırı herkese standart güvenlik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlatır nitelikte.

Kaynak: thenextweb.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER