reklamı kapat

Uzmanlardan 2018 Sonu Bitcoin Fiyat Tahminleri

17 Nisan 2018
 • Serhat AntSerhat Ant

2018’in ilk çeyreğinin Bitcoin için tam bir “ayı sezonu” olarak geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sözde “balonun” en sonunda patladığını bas bas bağıran Bitcoin aleyhtarları Nisan ayında fiyatın 8500 dolara dayanmasıyla birlikte perdesini kapadı, sessizliğe gömüldü. Artık kripto para piyasası geleceğe daha umutlu gözlerle bakıyor.

Fiyatın hareketlenmesiyle birlikte yatırımcılar, yorumcular, analistler, sektör oyuncuları ve finans uzmanları Bitcoin için fiyat tahmini yarışına girdi. Bitcoin’in “göğe yolculuk yapacağı” vurgusunda bulunan tahminlerin birçoğu yıl sonuna kadarki süreyi hedef süre olarak gösteriyor. Bu haberimizde sektörün büyük oyuncularının yaptığı fiyat tahminlerini derledik.

10. Pantera Capital: 2018’in sonuna kadar 20 bin dolar

Yukarıdaki tarih – fiyat tahmininde bulunan yatırım firması Pantera Capital CEO’su, firmanın Nisan ayı haber bülteni abonelerine şöyle seslendi: “Zamanlamadan neredeyse hiç bu kadar emin olmamıştım.”

9. Fundstrat Global Advisors: 2018’in sonuna kadar 25 bin dolar

Fundstrat’in kurucu ortağı artık hepimizin tanıdığı bir isim. Sözünü ettiğimiz kişi BTC için olumlu tahminleriyle ün yapmış Tom Lee’den başkası değil. Lee biz 2019’u görmeden fiyatın 25 bini göreceğinden emin. Aynı zamanda 2022’ye kadar BTC’nin 125 bin doları göreceğini düşünüyor.

8. Max Keiser: Nisan 2018’de 28 Bin Dolar ‘İşlemde’

Russia Today’de Keiser Report programını sunan Max Keiser tam bir Bitcoin tutkunu olarak biliniyor. Keiser Aralık 2017’deki tüm zamanlar rekoru 20 bin dolara 8 bin dolar daha ekliyor ve “28 bin doların şimdiden işlem görmeye başladığını” belirtiyor.

7. Alistair Milne: Bir sonraki blok ödülü yarılanmasına kadar 35 bin dolar

Seri yatırımcı Alistair Milne geçtiğimiz günlerde twitter’dan fiyat tahminlerini özet geçti ve kendi fikrini yineledi: Daha az optimistik piyasa koşullarında bile 35 bin doları, blok ödüllerinin %50 azalacağı 2020 yılında görmemiz ihtimal dahilinde.

6. Anthony Pompliano: 2018’in sonuna kadar 50 bin dolar

Full Tilt analisti Anthony Pompliano BTC fiyatının 7000 doların altında seyrettiği Şubat ayında ana akım medya önünde konuştu. Pompliano yıl sonuna kadar fiyatın 50 bin dolar bandına tırmanacağını aktardı.

5. John Pfeffer: 2018’in sonuna kadar 75 bin dolar

Londralı yatırımcı Ocak ayında hazırladığı raporda Bitcoin fiyat senaryolarını inceledi. Pfeffer raporda 75 bin dolarlık fiyatın bu yıl için son derece gerçekçi olduğunu kaydetti.

4. Kay Van-Petersen: Aralık 2018’e kadar 100 bin dolar

Bitcoin boğası olarak bilinen Kay Van-Petersen yıllardır son derece başarılı tahminler yapıyor.

Sizi bir anlığına kara Ocak ayına götürelim. Fiyat 20 bin dolarlık zirveden 6000 dolara bayır aşağı yuvarlanmaya başlamıştı. Saxo Bank analisti o dönem gelebilecek tüm tepkilere göğüs gerdi ve fiyatın 100 bin dolar olacağına işaret etti.

3. ve 2. Tim Draper ve Brian Kelly: 2022’ye kadar 250 bin dolar

Listenin ilk 3 sırasında birbirinden önemli üç isim bulunuyor. 3. ve 2. sıradaki Draper ve Kelly’nin görüşleri aynı. Draper kendi üniversitesinde yaptığı konuşmada, BTC’nin önümüzdeki 4 yıl içinde 250 bin doları göreceği tahmininde bulunmuştu. CNBC sunucusu Brian Kelly Tim Draper’a arka çıktı.

Draper aynı etkinlikteki konuşmasının devamında “Buna inanın, bu sürece girdik” demişti.

1. John McAfee: Aralık 2020’ye kadar 1 milyon dolar, olmazsa…

2017 yılında McAfee, ortaya erkekliğini koyduğu meydan okumada BTC’nin 2020’ye kadar 1 milyon dolara çıkacağını öngörmüştü.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


 • FATİH DURSUN
  5 ay önce

  Eeeee sonuç bu bir balon, balonu üfleyenlerde havasını alanlarda kendileri. Ne 100bini. ne 250 bini yok deve bir milyon diyor yahuuu. Bu yıl başında da aynı şey olacak sanıyorlar, akıl var mantık var adam evini arabasını sater koyar buraya. ama öyle bir dünya yok malesef.

  3
 • m
  6 ay önce

  kimsenin görmediği ve herkesi ilerde coinci yapacak bir sebeb gün gün yükselmekte. dünyada ağaçların bir gün bieceği.ilerde kağıt sıkınısı bir hayli hissedilecek ve bu durum insanları devlet eliyle dijial paraya yönlendirecek. galiba kaçınılmaz kader

  4
 • Yigit Demirel
  Yigit Demirel
  11 ay önce

  Uzman değiliz ama tarihe not düşelim 2018 sonu bitcoin fiyatı 15K $

  13