reklamı kapat

ABD Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı: Ben Kripto Para Evanjelisti Değilim

17 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı J. Christopher Giancarlo pazar günü yaptığı açıklamada kripto paralarla olan ilişkisine dair net bir mesaj verdi; “ Ben kripto para evanjelisti değilim”

Geçtiğimiz hafta mezun olduğu Vanderbilt Hukuk Okulunda konuşma yapan J. Christopher Giancarlo kripto paralara karşı sempati dolu açıklamalarından sonra kötü bir şöhret yakaladığını ifade etti.

CFTC başkanı Şubat ayında senatodaki konuşmasında yeni nesile kripto paralara olan ilgi dolu tavırlarından ötürü haksızlık etmek yerine saygı duymalıyız açıklamalarında bulunmuştu.

Kripto para endüstrisinde yatırımcıların hayalleriyle oynayıp haksız kazanç sağlayan sahtekarlara karşı politikacılarında sektör hakkında bilgi sahibi olmasını hatta eğitimli olması gerektiğini belirtmişti.

Şubat ayındaki açıklamalarından ötürü sosyal medya takipçileri arasında Crypto Dad olarak anılan Giancarlo’ya #CryptoDad hashtagi üzerinden on binlerce paylaşımda bulunuldu.

Ona kötü bir şöhretin kapılarını aralatan senato konuşması hakkında Giancarlo ” Ben bir kripto para evanjelisti miyim? dedi.

Senatodaki konuşmama yönelik kabul ettiğim tek şey teknolojiyi sosyal değişim aracı olarak kabul eden bir kitlenin varlığı, Hepimiz 2008’deki o büyük mali krizi yaşadık. İşte Bitcoin’in bu mali krize bir tepki olarak doğdu.

Giancarlo bu yeni ve karma karışık yenilikler hakkında “Güncellenmemiş bir bilgisayar gibi çalışan sistemle mücadele ediyor” dedi.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.