reklamı kapat

Coinbase, Earn.com’u Satın Aldığını Duyurdu

13:00
17 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

ABD merkezli kripto para girişimi Coinbase sektörün önde gelen şirketlerinden Earn.com’u satın aldığını duyurdu.

Coinbase yetkilileri Pazartesi günü yapılan açıklamada daha önce 21 Inc olarak bilinen Earn.com’u satın almak için görüşmelere başladıklarını duyurdu.

Daha önce İntel’in desteğiyle kripto para madencilik operasyonları yürüten 21 Inc, 2015 yılında 21 Bitcoin adlı bilgisayarlarını piyasaya sunmuştu. Earn.com’un Silikon Vadisi yatırımcıları tarafından 116 milyon dolar fon toplaması da o dönem oldukça ses getirmişti.

Earn.com ayrıca geçtimiz yılın ekim ayında kullanıcıların verilen görevleri tamamlaması karşılığında kripto para ödülleri kazanabileceği bir sosyal medya platformu başlatmıştı.

Henüz Coinbase cephesinden satın alma ayrıntılarına dair herhangi bir açıklama yapılmazken taraflara yakın olan kaynaklardan edinilen bilgilere göre toplam ödemenin yaklaşık 120 milyon dolar civarında olduğu belirtildi.

Satın alıma dair diğer bir ayrıntı ise Earn.com CEO’su Balaji Srinivasan’ın Coinbase şirketinin ilk teknoloji departmanının müdürü olarak işe başlayacak olması, ayrıca Earn.com ekibi de Coinbase bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Coinbase cephesinden satın alıma ilişkin yapılan açıklamada;

Earn.com sektördeki en eski Blockchain projelerinden birini oluşturdu. Earn.com’dan bayrağı devraldığımız için oldukça mutluyuz. Earn.com’un gelecekteki potansiyelinin farkındayız ” ifadelerine yer verildi.

Coinbase ayrıca geçtiğimiz hafta Cuma günü mobil Ethereum cüzdan platformu olan Cipher Browser’i satın aldığını duyurmuştu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.