X


Ünlü CEO Tarih Verdi! Kripto Paralar Ne Zaman Yükselecek?

BitMEX Ceo'sunun hedefi gerçekleşti. Peki bu ünlü Ceo'nun hedefi yerine ulaşacak mı? Kripto para yatırımcılarına umut veren açıklamalar.
22:13
11 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugünlerde yükselişten bahsetmek boş rüyalar gibi görünebilir. Ancak kripto para piyasaları buna benzer çok sayıda düşüş yaşadı. Her düşüşün ardından geç de olsa yükseliş dönemleri de gördük. Korkunun yüksek olduğu dönemlerde cesur ve mantıklı davrananlar bu dönemlerde ödüllendirildi. Kripto para piyasalarının yeniden yükseleceğine dair bir garanti yok, fakat geçmişte hiçbir düşüş yıllarca sürmedi.

Kripto Paralar Yükselir Mi?

PolySign CEO’su Jack McDonald CNBC ile yaptığı röportajda, kripto pazarındaki mevcut ve gelecekteki gelişmelerle ilgili düşüncelerini paylaşma fırsatı buldu. Son birkaç gün, Bitcoin gibi en iyi kripto paraların çift haneli değer kayıpları yaşamasıyla kripto piyasası için tam bir kan banyosu oldu. Bitcoin, S&P 500 ile uyumlu hareketine devam ediyor ve benzer bir kaderi hisse senedi piyasaları da yaşıyor. Peki kripto para piyasaları ne zaman yükselecek?

Popüler CEO, bu soruya cevap verdi. Birkaç yıldır, Bitcoin gibi kriptolar, hükümetler tarafından sürekli olarak fiat para biriminin basılmasından ve faiz oranlarının yükselmesinden kaynaklanan yaygın enflasyona karşı büyük riskten korunma seçenekleri olarak görülüyor. Bununla birlikte, ani çöküş ve kripto fiyatlarının daha büyük geleneksel pazarlarla belirgin güçlü ilişkisi, yatırımcılar üzerinde endişe verici bir eğilim yarattı.

Jack, söz konusu ilişkinin son zamanlarda güçlü olduğuna inanıyor, ancak bu uzun sürmeyecek. Yakın gelecekte bir noktada kripto fiyatları, özellikle Bitcoin fiyatı, dış faktörlerin etkisinden ayrılacaktır. Nitekim, yakın zamana kadar oyunda olan buydu. Bu değişikliğin kurumsal paranın kripto alanına akışıyla ilgili olup olmadığı tartışma konusudur. Yine de kripto devriminin temel uzun vadeli hikayesi değişmeden kaldı.

Altcoinler Bu Tarihte Yükselebilir

Piyasanın önümüzdeki aylarda geri dönüş yapacak durumda olup olmadığı sorulduğunda, Jack McDonald olumlu yanıt verdi. McDonald, piyasanın daha fazla para çekerek ve toparlanmaya devam edeceğini düşünüyor.

“2022’nin ikinci yarısında, düşüş eğiliminin azalması ve birikim başlamasıyla önümüzdeki aylar bunun gerçekleşmesi için zemin hazırlayacak”.

Büyük şirketlerin başındaki isimlerin veya bu alanda tecrübesi bulunan kişilerin değerlendirmeleri önemlidir. Örneğin Eski BitMEX CEO’su Haziran ayının ortasında kadar Bitcoin’in 30.000 dolar seviyelerine düşeceğini söylediğinde herkes ona gülüyordu. Evet, henüz Haziran ayında ulaşamadan bugün 29.000 dolara kadar Bitcoin’in gevşediğini gördük.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar