reklamı kapat

Ünlü Bitcoin Balinası, Takipçilerine Veda Etti

Bitfinex balinası Joe007, Twitter'ı bıraktı.
11:00
8 Mayıs 2020

Bitcoin‘in (BTC) son günlerde inanılmaz bir yükseliş elde ettiği biliniyor ancak bundan önce BTC’nin geçmişinde oldukça dalgalı anlar görüldü. BTC 12 Mart tarihinde 3.800 dolara kadar çıktıktan sonra kademeli olarak 7 Mayıs tarihindeki 10.000 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

Bitcoin Balinası 20 Milyon Dolar Zarar Etti

Bütün bu yükseliş esnasında milyonlarca dolarlık short yani düşüş odaklı pozisyon açan Bitcoin balinası Joe007 ise, dün takipçileri ile vedalaşıp sosyal medya platformu Twitter’dan ayrıldığını açıkladı. Üst üste aylarca Bitfinex’in en çok kazananlar listesinde birinci olan Joe007’nin son ay yaşadığı durum aslında bu vedanın asıl sebebi olabilir.

Joe007, Bitfinex üzerindeki short pozisyonunu kapatmadan önce milyonlarca dolarlık zarar etmiş gibi gözüküyordu ve pozisyonunu kapatarak bu zararını realize etmiş oldu. Balina, oldukça uzun bir tweet dizisi yayınladıktan sonra Twitter’da “çok iyi insanların” olduğunu ancak çoğunluğun dolandırıcılar, komplo teorisyenleri ve boş boş böbürlenenlerden ibaret olduğunu vurguladı.

Joe007’nin Twitter hesabına bakıldığında kullanıcının hesabı tamamen kapattığı ve buna ulaşılamadığı görülüyor. Joe007 özellikle Şubat ayında 5 dakika içerisinde 10 milyon dolara yakın para kazanmasıyla ünlenmişti ve Twitter üzerinde ciddi bir takipçi kitlesine ulaşmıştı.

Buna rağmen aslında bir balinanın Twitter adresine sahip olması ve buna benzer sosyal medya platformlarında kendisini belli etmesi risk teşkil edebilir. Daha önce çok kabarık BTC cüzdanına sahip olduğu bilinen kişilere binlerce oltalama girişiminde bulunulduğu görülmüştü ve bunların birinin bile başarılı olması büyük kayıplara yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.