reklamı kapat

En Büyük Bitcoin Balinası, 20 Milyon Dolar Zararda!

Bitcoin'in rallisi, bir balinaya 20 milyon dolara mal oldu.
22:00
30 Nisan 2020

Bitfinex kripto para borsasının en büyük Bitcoin (BTC) balinalarından birisi olarak ün yapan Joe007, geçtiğimiz günlerde oldukça iddialı BTC açıklamalarında bulunmuştu.

Ünlü balina, Bitcoin’in kısa süre içerisinde sert bir düşüş yaşayacağını belirttikten sonra zaten milyonlarca dolarlık zararda olmasına rağmen daha fazla short yani düşüş pozisyonu açacağını vurgulamıştı. Bitcoin’in 29 Nisan tarihinde başlayan rallisi ise balinayı çok ama çok zor duruma sokmuş gibi gözüküyor.

Bitfinex Balinasının Zararı 18 Milyon Dolar

Joe007’nin mevcut pozisyonlarına bakıldığında kendisinin Bitfinex üzerinde en çok zarar edenler listesinde birinci sırada yer aldığı görülüyor. Ünlü kripto para analisti ve S2F modelinin mucidi PlanB konu hakkında yayınladığı tweet’inde düşüş olacağını iddia eden Joe007’nin şimdi açtığı short pozisyonlar yüzünden neredeyse 20 milyon dolar zararda olduğunu gösterdi.

Bitfinex’in tablosuna yeniden bakıldığında Joe007’nin pozisyonunu kapattığı ve yaklaşık 18 milyon dolarlık zarar ettiği görülüyor. Bunun yanı sıra görünüşe göre tekrar short açan balinanın bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 4 milyon dolarlık ek bir zararı bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.