reklamı kapat

Ünlü Analist Bitcoin Yatırımcılarını Bu Senaryoya Karşı Uyardı!

Bitcoin fiyatı sert düşüşe hazır mı?
11:34
31 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz Pazar günü beklenmeyen bir şekilde yükselişe geçti ve yeniden 11.600 dolar seviyesinin üstünü gördü. Bitcoin’in uzun süre boyunca 11.400 dolar altında yer alması ve 11.100 doları bile görmesi yatırımcıları endişelendirse de bu yükseliş tekrar umutları yeşertti.

Sektörün yakından tanıdığı bir kripto para analisti ise Bitcoin’in 11.716 doları kırmadıkça yine sert düşüşler yaşayabileceğini ifade etti. Analist, BTC/USD işlem çiftinde 11.700 dolar seviyesinin çok önemli olduğunu belirttikten sonra bunun kırılamaması ile beraber yeniden 11.000 dolar bandının dip seviyesine iniş beklediğini açıkladı.

Bitcoin İçin Yine Risk, Yine Düşüş!

Analist Slim Trady Twitter üzerinden yaptığı açıklamada haftalık açılışa göre sert bir düşüş gelebileceğini ve BTC’nin 10.500 dolara kadar gerileyebileceğini ifade etti. Bununla beraber altcoin’lerin de aşağı yönlü hareket edeceğini ifade eden tecrübeli isim, şu an tek çıkış yolunun 11.750 dolar olduğunu ifade etti.

CME Bitcoin vadelilerinde fiyatın 11.600 dolar olduğunu belirten analist, direncin kırılmasının çok yakın olduğunu vurguladı. BTC fiyatının balinalar etkisinde olması ise fiyatın neredeyse her yöne gidebileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.