X

DOCK Coin Nedir?

DOCK, Dock platformunun utility token’ıdır. 
12:45
31 Ağustos 2020

Dock, Blockchain teknolojisini kullanarak doğrulanabilir kimlik bilgilerini paylaşmak için altyapı ve araçlar sağlayan açık kaynaklı bir ağdır. Platform kendisini, “doğrulanabilir kimlik bilgisi paylaşma ağı” olarak tanımlıyor.

Bu yazımızda “DOCK Coin TRY, DOCK coin, Dock coin haber, Dock coin investing” gibi konulara değineceğiz.

DOCK Coin Yorum

“DOCK coin haber”leri incelendiğinde 30 Eylül’de mainnet yapacağı ve bu sebeple yatırımcıların token adına umut oldukları görülüyor. Son zamanlarda halihazırda iyi bir performans sergileyen DOCK coin’in mainnet sonrasında çok büyük artışa geçeceği düşünülüyor. Dolayısıyla DOCK’un şu an için yatırımcıların gözünde popüler olduğu ifade edebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOCK Coin Fiyat

DOCK coin’in günümüzdeki fiyatını arkasında yer alan proje belirliyor. Dolayısıyla projenin neler yaptığına bakmata fayda var gibi görünüyor.

Dock, günümüzü kimlik doğrulama sorunlarına çözümler getirmeyi hedefliyor ve bunu yaparken de basit olmaya öze gösteriyor. Dock, merkezi olmayan kimlikler (DID’ler) ve referans bilgilerini oluşturmak, yönetmek ve sunmak için tek noktadan çalışan kullanımı basit bir platform sunuyor. Bunun yanında Dock ekosistemi içinde hiçbir merkezi yayıncı veya kimlik sağlayıcısı bulumuyor. Bunun yerine kişiler ve şirketler, merkezi bir varlığa ihtiyaç duymadan kendi kimliklerinin yaratılmasını ve yönetilmesini kontrol ediyor.

Öte yandan Dock, endüstri lideri World Wide Web Consortium (W3C) standartlarını ve diğer açık kaynak teknolojileriyle birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran VCDM standartlarını bir araya getiren birkaç çözümden biri olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Dock Network tamamen açık kaynaklı bir platform ve geliştiriciler kolaylıkla Dock ağında çalışabiliyor.

Bunlara ek olarak Dock Blockchain ile birleştirilmiş endüstri standardı ve iyi kullanılan kriptografik teknikler, zamana özgü veriler için net ve saldırılara karşı korumalı denetim yolları ve Blockchain koruması sağlıyor.

Tüm bu bilgilere bakıldığında aslında Dock platformu, internette insanların kendilerini doğru ve kanıtlanabilir kimliklerle tanıtmalarına imkan tanıyor. Bunu Blockchain teknolojisini kullanarak yapıyor olması da pltfromun daha güvenli olmasını sağlıyor.

Dock platformunun yerele token’ı olan DOCK, kimlikleri piyasaya sürenler, doğrulayıcılar, token sahipleri ve Dock Association dahil olmak üzere Dock ağının tüm katılımcıları arasında teşviklerin uyumlu hale getirilmesinde önemli bir rol oynuyor, işbirliği ve büyümeyi sağlar.

Platformun açıklamalarına göre DOCK coin 3 ana amaca hizmet ediyor: Yönetim, Ağ işlemleri, Staking ve onaylama işlemleri.

DOCK Coin Grafik

DOCK coin grafikleri incelendiğinde CoinMarketCap verilerine göre, 17.268.930 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi sıralamasında token’ın 402. sırada yer aldığı görülüyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0284 dolar ile işlem gören token’ın DOCK coin TRY paritesine bakıldığında yaklaşık olarak 0,2084 TL’den işlem gördüğü ifade edilebilir.

Öte yandan DOCK coin’in 13 Mart 2020’de 0,0023 dolar ile en düşük seviyeyi ve 4 Mayıs 2018’de 0,2427 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var. Ayrıca toplamda piyasada 1.000.000.000 DOCK olacağı ve bu rakamın şu anda 606.400.524 DOCK seviyesinde olduğu da yine CoinMarketCap verilerinden anlaşılıyor.

DOCK Coin Nasıl Satın Alınır?

Yatırımcıların şu an için takipte olduğu DOCK coin’i dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından Binance ile hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar