X

Ünlü Analist Bitcoin Hakkında Düşüş Beklediği Seviyeyi Açıkladı

Josh Rager, 20.000 dolar rallisi öncesi düşüş beklediğini belirtti.
19:26
16 Temmuz 2020

Kripto para piyasasının yakından tanıdığı Bitcoin analisti Josh Rager, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada fiyatın eninde sonunda 2017 yılındaki rekor nokta olan 20.000 dolara kadar çıkacağını ancak bu yükseliş gelmeden önce sert bir düşüş yaşayacağımızı belirtti.

Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırmadan önce bir geri çekilme yaşaması gerektiğine inanan analist, her büyük ralli öncesi büyük bir düşüş yaşandığının altını çizdi. Rager, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu düşüşün orta vadede gerçekleşmesini beklediğini belirterek 2021 yılının başına işaret etti.

Bitcoin Önce 7.000 Dolara Düşecek

Lider kripto para biriminin 2017 yılındaki seviyelere çıkmadan önce 7.000 dolara kadar gerilemesini beklediğini ifade eden Rager, ancak bu düşüşten sonra yeni ve taze bir ralli görülebileceğini ifade etti. 13 Mart tarihinde görülen düşüşün Bitcoin için yeterli olmadığını belirten analist, günlük düşüşten sonra fiyatın toparlandığını ve BTC’nin sadece %19 geride kaldığını vurguladı.

Tecrübeli isim bunun yanı sıra önümüzdeki aylarda Bitcoin grafiğinde sahte ralliler yaşayabileceğimizi ve bazı yatırımcıların böyle tuzağa düşürülebileceğini vurguladı. Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkması için yatırımcıların 7.000 dolara değil, 3.000 dolara bile razı olacakları biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar