X


Yatırımcılar Ne Düşünüyor: Bitcoin Fiyatı Ne Zaman 20.000 $ Olacak?

Bitcoin fiyatı ne zaman yeniden 20.000 doların üstüne çıkacak?
17:17
15 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.200 dolarlık birim fiyata sahip ve uzun süredir bu aralığı aşamadığını söylemek mümkün. Bitcoin fiyatındaki bu durgunluk Bollinger Bantlarında sıkışmaya yol açtı. Volatilite konusunda son yılların en düşük seviyesine gerileyen Bitcoin oldukça kötü bir tablo çizse de yatırımcıların umutları hala bitmemiş gibi gözüküyor.

Önde gelen kripto para analistlerinden PlanB tarafından Twitter üzerinde yapılan ankete 14.000’e yakın kişi katıldı ve bunların büyük bir kısmının Bitcoin hakkında oldukça olumlu düşüncelere sahip olduğu görülüyor.

Bitcoin 20.000 Doları Yeniden Geçebilir 

PlanB, lider kripto para biriminin önümüzdeki 12 ile 18 aylık süre içerisinde yeniden 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkıp çıkamayacağını sordu. Anketin ilk seçeneğinde bunun 20.000 doların üstüne çıkacağı, ikinci seçeneğinde BTC’nin 20.000 dolar altında kalacağı, üçüncü seçeneğinde ise konu hakkında bilgiye sahip olunmadığı yer alıyordu.

Katılımcıların %69,6’lık kısmı Bitcoin’in önümüzdeki 12 veya 18 aylık süre içerisinde rekor kıracağına inandıklarını belirtti. Geri kalan %16,6’lık kısım bunun rekor kırmayacağını, son olarak ise %13,8’lik kısım bunun cevabını bilmediğini ifade etti.

Bitcoin hala oldukça sığ bir piyasaya sahip ve yatırımcıların düşünceleri kesinlikle fiyat üzerinde büyük bir etki yaratabiliyor. Önde gelen yöneticilerden Wayne Chen de benzer bir açıklama yaparak Bitcoin fiyatının önümüzdeki dördüncü çeyrekte harekete geçebileceğini belirtmişti. Belki de yatırımcıların tahminlerinden çok daha erken bir tarihte hareketlenme yaşanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar