reklamı kapat

Twitter Saldırısını Yapanların Kullandığı Yöntem Ortaya Çıktı

Twitter saldırganlarının kullandıkları yöntem belli oldu.
17:51
16 Temmuz 2020

Şu sıralar bütün dünya Twitter saldırılarını konuşuyor. Basit bir Bitcoin dolandırıcılık yöntemi deneyen saldırganların bütün Twitter sistemini ele geçirmeleri ise büyük bir şaşkınlık yarattı. İlk başta herkes ele geçirilen hesapların hacklendiğini düşünse de Twitter tarafından yapılan açıklamada saldırının direkt olarak Twitter yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik olduğu belirtildi.

Bu da saldırganların Twitter’ın kontrol paneline sızdığını ve önde gelen hesapları bu şekilde hacklediğini gösteriyor. Eski ABD Başkanı Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Warren Buffett ve bunun gibi birçok önde gelen kişinin hesabının bir anda hacklenmesinin bundan başka mantıklı bir açıklaması da olamazdı.

Twitter Saldırganlarının Kullandıkları Yöntem Belli Oldu

Twitter konu hakkında yayınladığı açıklamada bu kaos için özür diledi ve devamında hatanın olmaması için önlemler alındığını belirtti. Saldırganların sosyal mühendislik yaparak Twitter çalışanlarının hesaplarını ele geçirdiği ortaya çıktı. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Twitter tarafından yapılan açıklamalarda bunun bir daha olmaması için kontrol paneline erişimi olan kişilerin de sınırlandırılacağı belirtildi.

Bu durumun ne kadar etkili olacağı bilinmese de Twitter’ın verdiği güvenin şimdiden büyük bir darbe aldığı biliniyor.

Twitter saldırganları 12 Bitcoin toplasa da Twitter’a verdikleri zarar milyon dolarlık olabilir. Bitcoin ise bu olaylar sonrasında tüm dünyada konuşuluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.