reklamı kapat

Uber’in Kurucu Ortağının Kripto Para Platformu Kurumsal Yatırımcılara Kucak Açıyor

Uber'in kurucu ortağı tarafından başlatılan kripto para platformu Voyager kurumsal yatırımcılara yönelik önemli bir adım attı.
14 Eylül 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Voyager kripto para işlem platformu geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcılara yönelik önemli bir adım attı. Meşhur sosyal platform Uber’in kurucu ortaklarından birisi tarafından başlatılan Voyager bu adımın ardından daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşacak ve kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapmasına öncülük edecek.

Voyager’ın hedef yatırımcı kitlesi için özel olarak tasarladığı yeni platformun adı Voyager Kurumsal olarak geçiyor. Voyager kripto para sektörüne adım atmayı planlayan birçok büyük firmayı bu yeni platform aracılığıyla piyasaya sokacak. Platformu kullanması beklenen kitleler arasında büyük firmaların yanı sıra dev serbest yatırım fonları, al-sat firmaları ve çeşitli piyasa yapıcılar yer alıyor.

İlk olarak Traders Magazine isimli bir haber ajansından duyurulan bu gelişmelere göre söz konusu platformun sene sonuna kadar faaliyetlerine başlaması bekleniyor. Voyager CEO’su Stephen Ehrlich yaptığı bir röportajda platformun geleceğine yönelik şu ifadelere yer veriyor:

Hizmetlerimizi ve mevcut altyapımızı kurumsal yatırımcıları kapsayacak şekilde genişletmek her zaman uzun vadeli stratejik planlarımız arasında yer almıştır. Konu hakkındaki planlarımızı ilk duyurduğumuz andan itibaren konuşulanlara bakarsak piyasada böylesi bir platforma yönelik bir ihtiyacın olduğunu görüyoruz. Ayrıca kurumsal yatırımcılar da kripto para piyasasına dahil olarak müşterilerine gelişimini sürdüren bu yeni varlık sınıfının getirdiği avantajları sunmak istiyor.

“Voyager Kurumsal” bir zamanlar Deutsche Bank’ın New York merkezli bir programında menkul kıymet yönetim müdürü olarak çalışan Glenn Barber tarafından çalıştırılacak. Deutsche Bank Avrupanın en eski ve köklü finansal kuruluşları arasında yer alıyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.