X


Ünlü Milyarder Novogratz’ın Son Kripto Para Tahmini Ne Yönde?

Kripto para topluluğun tanındık isimlerinden Mike Novogratz piyasa hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. Ünlü isme göre piyasanın son çizdiği tablo geçmişte yaşanmıştı.
08:30
14 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlarda ortaya koyduğu düşüş tablosunun ardından 13 Eylül Perşembe günü artış göstermeyi başardı. Piyasa seyrini sürdürürken topluluğun tanındık isimlerinden kriptoların geleceğine ve fiyatlarına yönelik yapılan değerlendirmeler de hız kesmeden konuşulmaya devam ediyor. Kullanıcıların çok iyi bildiği isimlerden Mike Novogratz bugün paylaştığı bir Twitter gönderisiyle konuya katkı sağladı.

Bir kripto para yatırım firması Galaxy Digital Capital Management’in CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz kripto paralar hakkındaki güncel görüşlerini paylaştı. Novogratz’a göre kripto paralar şu sıralar dip seviyelerini yaşıyor ve piyasayı gelecekte güzel günler bekliyor. Novogratz’ın konu hakkında paylaştığı ifadeler bir hayli ilgi çekici.

Amerikan dolarıyla işlem gören en popüler kripto paraların gösterdiği performansı ölçmek için tasarlanan Bloomberg Galaxy Kripto İndeks’ine (BGCI) işaret eden Novogratz geçmişteki verilere dikkatleri çekiyor. Ünlü milyarder piyasanın şu sıralar bulunduğu yerin, geçtiğimiz yılın sonlarında ulaşılan tüm zamanlar rekoruyla aynı seviyede olduğunu ifade ediyor. Novogratz’a göre bu seviyeye kripto para piyasasının efsanevi yükselişinden ya da balon yapmasından hemen önce ulaşılmıştı. Sonuç olarak Novogratz bu veriler ve karşılaştırmalar ışığında piyasanın yeniden büyük bir yükselişe geçebileceği ihtimalini gündeme getiriyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Güney Kore’de düzenlenen Beyond Blocks isimli konferansa katılan Novogratz kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına önümüzdeki iki ya da üç yıl içerisinde gireceğini ifade etmişti. Ancak ünlü milyardere göre kriptoların ve Blockchain’in geniş bir şekilde kabul görmesi en az beş yıl sonra mümkün olabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar