X


Twitter Veri Bilimcisi Bu Altcoin’in Ekibine Katıldı!

Bu dev altcoin kendi sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor ve Twitter'ın en önemli uzmanlarından birini bünyesine kattı.
21:03
7 Ocak 2022

Blockchain tabanlı sosyal medya fikrini birçok proje dillendiriyor. Bunlardan biri önemli ismi bünyesine katmayı başardı. Twitter Spaces’ın önde gelen veri bilimcisi, DeFi protokolü bir sosyal medya projesi üzerinde kafa yorarken Aave’e katılıyor.

Aave Önemli Transfer

DeFi devi Aave dünyanın en popüler sosyal ağlarından birinden büyük bir işe alım yaptı. Cuma günü, eski Twitter Spaces veri bilimcisi Julien Gaillard, Twitter’da sosyal medya devinden uzaklaşarak dev Aave‘ye borç verme sistemleri konusunda veri bilimi lideri olmak için katıldığını duyurdu.

Julien Gaillard şunları söyledi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter‘da geçirdiğim 4 yıldan sonra, @AaveAave’e Veri Bilimi Başkanı olarak katıldığımı duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum! Web3 ile daha parlak bir gelecek yaratmak için @StaniKulechov ve ekibiyle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum”.

Aave, DeFiLlama‘ya göre dördüncü en büyük TVL gücüne sahiptir. Toplam TVL miktarı 12,89 milyar dolar seviyelerinde.

Aave kurucu ortağı Stani Kulechov şunları söyledi:

“Web3’ün kullanıcıları büyük teknoloji şirketleri tarafından oluşturulan sosyal medyadan daha fazla güçlendirme yeteneğine sahip olduğunu söylemeye gerek yok ve bu güçlendirme Big Tech’de çalışan birçok insanın Web3‘e katılması için çekici”.

Aave’nin pazarlama alanındaki faaliyetleri için Apple ekibi lideri olan Jessica Sit yakın zamanda işe alınmıştı. Sektörde ciddi tecrübe edinmiş isimleri bünyesine katan DeFi devi hedeflerine daha hızlı koşmak istiyor.

Gaillard olası sosyal medya çalışması yerine protokolün risk analizi, veri odaklı karar verme konusunda daha analitik olmasına yardımcı olmak gibi bölümleriyle ilgilenecek.

AAVE Fiyat

Kripto paranın fiyatı Bitcoin’in yaptığı diple birlikte gevşemeye devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada bu müjdeli habere rağmen 212 dolardan alıcı buluyor. Dört saatlik grafikte tüm hareketli ortalamalar kaybedildi ve geri dönüş için asgari seviye olan 217 doların üzerinde tutunması gerekir.

RSI nötr bölgenin bir miktar altında ve MACD negatif görünüyor. Buradan sarkan fiyat 198 dolar seviyelerinde tutunamazsa 132 dolara kadar iğne atması mümkün olabilir. Tam anlamıyla ayı piyasaların olduğumuzu düşünürsek fiyat bu haliyle ciddi anlamda ucuz olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar