Reklam

Twitter CEO’su Jack Dorsey, “Bitcoin İle Bahşiş Gönderebilme” Özelliğini Değerlendirdi ve Birincil Amaçlarını Sıraladı

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Salı günü yaptığı konuşmasında, "Bitcoin ile bahşiş gönderme" özelliğini değerlendirerek, şirketin bu özelliği getirmesindeki ana amaçları sıraladı.
22:25
27 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter CEO’su Jack Dorsey, platformdaki yeni getirilen Bitcoin ile bahşiş verebilme özelliğinin, hem içerik oluşturucuları teşvik ettiğini hem de kripto para birimlerinin benimsenmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Amaç, İçerik Oluşturucularını Teşvik Edererek Kripto Kullanımını Arttırmak

Eylül ayında Twitter, getirdiği bahşiş özelliği ile kripto para birimi işlemlerine olanak sağlayan ilk sosyal medya platformu oldu ve kullanıcıların sitenin arayüzü aracılığıyla dilediği içerik oluşturucularına, Bitcoin gönderebilmesini sağladı. Ayrıca şirket, hızlı ödeme süreleri sağlamak adına kullanıcıların BTC‘lerini Bitcoin Lightning Network üzerinden göndermelerine de izin verdi.

Bir analistin, kripto para birimlerinin şirketin küresel stratejisinde nasıl bir rol oynadığı sorusunda Dorsey, Salı günü yaptığı açıklamasında şu sözlerle yanıt verdi:

Bunlar, emin olmak istediğimiz ürünler, küçük başladık ve insanların bağlı kalmak istediği doğru ürünü bulduk. Bunları giderek daha fazla kişiye sunacağız, ölçeklendireceğiz ve ürün üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Kurumsal Girişimler İle Bitcoin Benimsenmesini Arttırmak

Sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, kurumsal girişimler ile lider kripto para birimi Bitcoin’in benimsenmesinin artabileceğini ve kripto varlıkların kullanımının yaygınlaşabileceğini dile getirdi. Ayrıca, Twitter’da gelir elde edebilen kullanıcı sayısı, bir önceki yıla göre %13 artarak 211 milyona ulaştı. “Bitcoin ile bahşiş gönderebilme” özelliği, kısa süre içerisindeki bu %13’lük artışa, büyük ölçüde etki etti.

Twitter’da getirilen bahşiş özelliğinin yanı sıra Jack Dorsey, CEO’su olduğu Square şirketinin Bitcoin ağı üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir kripto para borsası kurma girişimleri için de, yakın zamanda somut adımların atılacağını dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar